Miejski Dom Kultury

W augustowie

18:00

Zdjęcie wydarzenia

Augustowska Noc Kabaretowa 2017

19 sierpnia 2017r. 18:00

Wstęp wolny.

Kabaret Chyba
Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko.

Od stycznia 2016 kabaret tworzy trzech utalentowanych artystów: Piotr Gumulec, Jakuba Krzak i Krzysiek Wilkosz. Ale Kabaret Chyba to nie tylko świetni aktorzy, a także błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji (czyli to, co publiczność lubi najbardziej). To także mimo młodego stażu olbrzymie doświadczenie nabyte dzięki licznym występom z gwiazdami polskiej sceny kabaretowej. Występowali wspólnie z m.in. Piotrem Bałtroczykiem, Jerzym Kryszakiem, Cezarym Pazurą, KMN, Neonówką, kabaretem Hrabi, Limo w największych salach i amfiteatrach w Polsce.

To wszystko sprawia, że stale jest zapraszany do realizacji telewizyjnych. Tylko w ostatnich miesiącach na szklanym ekranie Kabaret Chyba można było zobaczyć przy okazji takich realizacji telewizyjnych w TVP2 jak:
- Festiwal Kabaretu w Koszalinie
- Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie
- Dzięki Bogu już weekend
- Kabaretowa Noc Listopadowa

Kabaret tworzy trzech facetów o tak różnych twarzach, że każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Równie różnorodny jest ich program, bo lubią zaskakiwać widzów. Zespół tworzą:
Piotr „Guma” Gumulec
lider i współzałożyciel kabaretu. Miłośnik starych polskich przebojów. Istnieje ryzyko, że zna je wszystkie. Ryzyko, że w sprzyjających okolicznościach przyrody zacznie je wyśpiewywać jest ogromne. Wielki kibic wszelkich sportów, miłośnik dobrego jedzenia i dobrych restauracji. Gdyby nie grał w kabarecie, byłby modelem do gazetek z marketów. Poza tym niezły tekściarz, dobry dziennikarz radiowy i telewizyjny (współpraca z Polskim Radiem Wrocław oraz TVP Rozrywka), a także błyskotliwy konferansjer.
Kuba Krzak
kieruje się w życiu jedną zasadą: nie biega. Człowiek orkiestra. Psycholog, fizjoterapeuta, barista, stand-uper. Uwielbia wszelkie ciekawostki, do których ma niezwykłą pamięć. Istnieje ryzyko, że w sprzyjających okolicznościach przyrody zacznie je Wam wszystkie opowiadać. Uwielbia jedzenie z wzajemnością. Gra na harmonijce ustnej. I całkiem dobrze mu to idzie.
Krzysiek „Kris” Wilkosz
najstarszy w zespole. Podobno jest tak stary, że pamięta jak Stare Dobre Małżeństwo zaczynało ze sobą chodzić. Z zawodu anglista. Człowiek o jednej twarzy, ale za to jakiej. W dodatku potrafi mówić w wielu różnych akcentach. Istnieje ryzyko, że w sprzyjających okolicznościach przyrody, zacznie w nich mówić. Nie je ziemniaków, chleba, makaronu w związku z czym jest tak chudy, że nawet w przepastnych magazynach Telewizji Polskiej nie można znaleźć tak wąskich spodni, nawet na dziale dziecięcym. Uwielbia grać na perkusji, choć sam nie wie czy umie. A przede wszystkim Kris to autor wielu tekstów komediowych i skeczów radiowych

Kabaret 44-200
Polski kabaret powstały w 2012 roku w Rybniku. Jego członkowie wcześniej tworzyli kabarety Kałasznikof i Chwilowo Kaloryfer.

"Kabaret 44-200 ? Nie kojarzę. Co to jest? zdaje się odpowiadać na pytanie przypadkowo spotkany przechodzień. Jest kompletnie nieświadomy, że już niedługo będzie wiedział. Będzie wiedział, bo ktoś mu powie, bo usłyszy i zobaczy, że młodzi, że nietypowi, że jacyś tacy, no nie wiem, giętcy. Kabaret 44-200 to kabaret tylko z nazwy. To tak naprawdę stand-uperzy, to tak naprawdę konferansjerzy, improwizatorzy i wszystko inne. Kabaret 44-200 jest wszystkim tym czym chcieliby być inni artyści kabaretowi, ale nie mogą. Kabaret 44-200 dobiera sobie konwencje i ją realizuje. Czasem zagra pod publikę, a czasem zagrymasi i trzaśnie w stół. Kabaret 44-200 to wolność i swoboda twórcza. To energia, to żywioł, to seks bez zabezpieczeń.
Przyjdź. Zobacz.

Skład:
Beata Kabzińska
Rafał Gorzelany
Marcin Wojciech
Łukasz Zaczek


- 1 miejsce i nagroda publiczności - DOWCIPAKERY, Kraków 2012
- 2 miejsce - MAŁY RYJEK, Rybnik 2012
- 1 miejsce i nagroda publiczności - ŁÓSKA, Łódź 2012
- Nagroda publiczności - LIDZBARSKIE WIECZORY HUMORY I SATYRY, Lidzbark Warmiński 2013
- 2 miejsce i tytuł Beściaka (nagroda publiczności) - DEBEŚCIAK, Dąbrowa Górnicza 2013
- 1 miejsce - WRYJEK, Rybnik 2013
- 3 miejsce i nagroda publiczności - SZPAK, Szczecin 2013
- 2 miejsce i nagroda publiczności - TURNIEJ ŁGARZY, Bogatynia 2014
- GRAND PRIX - PARODIOLA, Olsztyn 2014
- 3 miejsce i Koryto Publiczności - RYJEK, Rybnik 2014
- 2 miejsce i nagroda publiczności - SZPAK, Szczecin 2014

REALIZACJE TV:
- Październik 2013 - RYJEK - TV POLSAT (Ostatnia noc)
- Kwiecień 2014 - Dzięki Bogu już weekend - TVP2 (Sensacja)
- Czerwiec 2014 - TOP TRENDY Festiwal - TV POLSAT (Dziwne spotkanie)
- Październik 2014 - RYJEK - TV POLSAT (To mój ostatni raz, To się może przydać)

Źródło: facebook kabaretu

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 05 marca

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny: „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki” rozstrzygnięty!

więcej

Opublikowano 13 lutego

Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki”

więcej

Opublikowano 05 grudnia

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…

Wernisaż wystawy powarsztatowej

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...