Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia

Koncert - Joanna Knitter

16 listopada 2019r. 19:00

Soul to muzyka bez kompleksów, naładowana olbrzymią energią, łączącą w sobie elementy gospels, rythm and bluesa i jazzu. Niekwestionowaną Damą Soulu była, obarczona niesamowitym głosem, ogromną charyzmą i nadzwyczajną wrażliwością, Aretha Franklin. Pokochał Ją cały świat.

Jej największe przeboje przypomni Joanna Knitter. Zabrzmią m.in. Respect, I say a little prayer, czy Natural Woman.

Joanna Knitter - vocal, wykładowca wydziału Jazzu i Rozrywki Akademii Muzycznej w Gdańsku, koncertowała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie, laureatka wielu konkursów i plebiscytów.

Projekt „Aretha” powstał w głowie Joanny Knitter po śmierci Arethy Franklin, nazywanej królową Soulu. Niewielu polskich artystó odważyło się zmierzyć z twórczością Franklin ze względu na jej unikalne walory głosowe. Joanna Knitter pierwsza na poslskiej scenie podjęła to wyzwanie. Nie powinno to budzić zdziwienia, gdyż jest to jedna z wokalistek młodego pokolenia typowana na następczynię takich gigantów polskiej piosenki jak Krystyna Prońko czy Ewa Bem. Na scenie towarzyszyć jej będą znakomici trójmiejscy muzycy, z którymi współpracuje w zespole Blues & Folk Connection. Podczas koncertu w sali augustowskiego Apk w dniu 16.11.2019 o godzinie 19:00 Joanna wykona w porywających wersjach kilkanaście utworów z repertuaru Queen Of Soul. Każdy mający ambicje kulturalne mieszkaniec grodu nad Nettą powinien obecność na tym koncercie traktować jako punkt Honoru. Zwolnić może od tego tylko całkowita głuchota poświadczona przez laryngologa.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 06 sierpnia

Folkowe wspomnienie wiosny

W niedzielę 2 sierpnia w augustowskim amfiteatrze odbyła się kolejna odsłona projektu „Kultura na każdą porę roku” - zapraszamy do przejrzenia relacji i zdjęć z wydarzenia.

więcej

Opublikowano 28 lipca

Koncert Augustowskiej Orkiestry Dętej

W niedzielę 26 lipca drzewa w augustowskim parku przy Rynku Zygmunta Augusta szumiały w rytm dźwięków, jakimi poczęstowała nas działająca przy Augustowskich Placówkach Kultury Augustowska Orkiestra Dęta.

więcej

Opublikowano 27 lipca

Kultura na każdą porę roku – Lato pod Gwiazdami

W piątek 24 lipca w amfiteatrze nad Neckiem odbył się niezwykle energetyczny koncert p.h. „Lato pod Gwiazdami”, będący częścią projektu „Kultura na każdą porę roku”.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...