Miejski Dom Kultury

W augustowie

Międzynarodowy Festiwal Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów

08 sierpnia 2019r.

Już po raz szósty Rynek Zygmunta Augusta zatętnił kolorami i dźwiękami radosnych piosenek w różnych językach. Wszystko za sprawą Festiwalu Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów: Białorusinów, Polaków i Litwinów, który odbywał się w sobotę 3 sierpnia. Podziwialiśmy występy aż 11 zespołów i solistów, którzy przyjechali do Augustowa specjalnie po to, by promować rozwój białoruskiej, polskiej i litewskiej kultury narodowej, wzmacniać międzynarodowe kontakty kulturalne oraz wspomóc rozwój turystyki w pobliżu Kanału Augustowskiego. Wystąpili przed Państwem: „Rukawiczki”, „Lyalechki” i „Zivica” z Białorusi, „Solczanie” i „Lejpunas” z Litwy, polskie „Dwa Kolory”, Zuzanna Kozłowska z Augustowa oraz działające pod naszymi skrzydłami Zespół Tańca Ludowego „Bystry” i „Melodia”. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać występy artystów, z którymi nie wiąże nas Kanał Augustowski – gościnnie zaprezentował się zespół „Varaviksne” z Łotwy oraz Volodymyr Bilokur z Ukrainy

Festiwalowym prezentacjom, poza licznie zgromadzoną na Rynku Zygmunta Augusta widownią, przyglądali się pilnie także m.in.: Jarosław Zieliński, vice Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mieczysław Baszko, Poseł na Sejm RP, Walerij Bałaszow zastępca Przewodniczącego Grodzieńskiego Regionalnego Komitetu Wykonawczego i Mirosław Karolczuk, Burmistrz Miasta Augustowa. Specjalny list na okoliczność Festiwalu wystosował do jego uczestników, widowni oraz organizatorów Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Impreza organizowana jest od prawie 20 lat także po stronie Białoruskiej Kanału Augustowskiego w okolicy śluzy Dąbrówka w Rejonie Grodzieńskim. Tegoroczna edycja odbędzie się 25 sierpnia, Augustów reprezentować będzie Zespół Tańca Ludowego „Bystry”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom i widzom Festiwalu – jak co roku, było to fantastyczne przeżycie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie.

* Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a patronat medialny nad nim objęło Studio Suwałki Radia Białystok oraz TVP Białystok. Zdjęcia z wydarzenia dzięki uprzejmości Zbigniewa Bartoszewicza i portalu Augustów.org

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 29 października

ZIELONO-CZARNO KOLOROWO

25 października 2019 uroczyście zakończyliśmy wystawę linorytów pana Juliusza Szczęsnego Batury.

więcej

Opublikowano 29 października

Plastyka dla smyka

Cykl warsztatów dla najmłodszych, gdzie mogą sprawdzić się jako artyści tworząc w różnych technikach i materiałach. Pierwsze spotkania już za nami!

więcej

Opublikowano 23 września

DKF KINOCHŁON najlepszy w Polsce!

Fantastyczna wiadomość dobiegła do nas 17 września z Gdyni, gdzie odbywa się właśnie 44. Festiwal Filmów Fabularnych.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...