Miejski Dom Kultury

W augustowie

Nie dajemy się nudzie!

02 lutego 2016r.

Miejski Dom Kultury już w poniedziałek z rana zaprosił dzieci na zajęcia plastyczne, które niemalże cały tydzień dawały dzieciakom mnóstwo radości. To tu powstawały prawdziwe dzieła sztuki, a dzieci udowodniły, że czasem wystarczą farby, kredki, papier, bibuła, odrobina kleju, kawałek sznurka i para nożyczek, by zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, by pokazywać jak jest piękna. W czwartek zaś amatorzy zajęć plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej odkrywali kolorowy świat zaklęty w kleksach i plamach.
Wspaniałą okazją do rozwijania dziecięcej kreatywności były także piątkowe warsztaty szycia. Ich uczestnicy samodzielnie wykonywali pieski z polaru. Każdy zwierzak był inny, piękny i kolorowy. Do stworzenia maskotek przydały się guziki, cekiny, tasiemki, koraliki i dużo pięknych, wzorzystych, kolorowych materiałów. Cudowna atmosfera i prześliczne polarowe pieski, które powędrowały z dziećmi do domów, rozbudziły apetyt na kolejne zajęcia, spod znaku igły i nitki, a przygotowania do nich idą pełną parą.
Pierwszy tydzień ferii dał także szansę na obejrzenie w Osiedlowym Domu Kultury przedstawienia teatralnego, pt. „Opowieści starego kredensu” i pozwolił uchylić rąbka bajkowych tajemnic.
Zaś tydzień zamknął pełen wrażeń weekend, bo wiadomo – to zawsze, nie tylko w ferie, czas relaksu dla małych i dużych. W sobotę swoje fotograficzne, przysłowiowe „pięć minut” mieli amatorzy utrwalania wspomnień obiektywem. Za sprawą warsztatów, poprowadzonych przez zawodowego fotografa, starsze dzieci dowiedziały się jak patrzeć na świat, by widzieć w nim kadry i że dobre zdjęcie zrobi nawet aparat w telefonie, jeśli tylko wie się gdzie patrzeć i co naciskać. Młodzi fotoreporterzy po zajęciach „teoretycznych” wyruszyli na ulice Augustowa w poszukiwaniu ciekawych kadrów, i pewnie już przebierają niecierpliwie nogami w oczekiwaniu na kolejne w ramach tych warsztatów spotkanie.
Ci najmłodsi natomiast w sobotę mieli czas na aktywność fizyczną – tańce, harce i zabawy. Już od południa budynek Miejskiej Biblioteki Miejskiej tętnił radosnym śmiechem oraz muzyką. Dzieciaki hasały podczas zabaw integracyjnych, rozgrzewając się przed Smyk Disco, jakie już w niedzielę odbyło się w Miejskim Domu Kultury. A tam – tańce, zabawy, słodkości i kolorowe dziecięce drinki. Słowem – wielkie feryjne szaleństwo.
Całe szczęście, że jest jeszcze drugi tydzień ferii i caaała moc atrakcji:

Poniedziałek:
zajęcia plastyczne i seans DKF „Kinochłonka” – „Lego – Przygoda”

Wtorek:
10:00 - Aranżacje muzyczne na instrumentach, Miejska Biblioteka Publiczna, wiek nieograniczony;
12:00 - Zajęcia plastyczne, Miejski Dom Kultury, wiek nieograniczony;

Środa:
10:00 - Zajęcia plastyczne, Miejski Dom Kultury, wiek nieograniczony;

Czwartek:
12:00 - Warsztaty plastyczne - gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki, Miejska Biblioteka Publiczna, wstęp 5 zł, wiek nieograniczony;

Piątek:
11:00 - Spektakl teatralno-muzyczny „O rybaku i złotej rybce”, Miejski Dom Kultury, wstęp 5 zł , wiek nieograniczony;
13:00 - Zajęcia szycia - Szmaciany obrazek, Miejski Dom Kultury, wstęp 10 zł, wiek od 6 lat;

Sobota:
11:00 - Warsztaty fotoreporterskie - reporter w terenie/ studio pozytywnych wiadomości, Miejski Dom Kultury, wstęp 20 zł, wiek 9-12 lat;
12.00 - Karnawałowy bal przebierańców - W krainie baśni. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miejska Biblioteka Publiczna;

Niedziela:
11:00 - DKF Kinochłonek- "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, konkursy z nagrodami, Kino Iskra.

Zdjęcia: www.apk.augustow.pl/wydarzenia/nudolamacz-ferie-w-miescie

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 30 listopada

Recital Grzegorza Kucharzewskiego

Środowy wieczór upłynął w Miejskim Domu Kultury pod znakiem gitary i poezji – 28 listopada 2018 r. odbył się recital Grzegorza Kucharzewskiego połączony z promocją jego tomiku pt. „Ziemi krzyk”.

więcej

Opublikowano 30 listopada

Lektura Obowiązkowa z Tomaszem Sekielskim

Dnia 16, listopada 2018 r. gościem cyklu Lektura Obowiązkowa był Tomasz Sekielski. Pisarz, dziennikarz śledczy, jeszcze do niedawna dziennikarz programów informacyjnych. Spotkanie z gościem poprowadziła Alicja Bajkowska.

więcej

Opublikowano 22 listopada

Jubileusz Zespołu Ludowego Rodnik

W sobotę 17 listopada jubileusz pięciolecia powstania świętował Zespół Ludowy Rodnik. Koncert jubileuszowy został zorganizowany przez Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie,

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...