Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia
Ikona domu kultury

FERTILE HUMP - KONCERT. TRAUMA, BLUES & ROCK`N`ROLL

18 listopada 2017r. 19:00

BILET W CENIE 20 ZŁ/MDK, tel. 87 6433659

Dajemy państwu korzennego, bluesowego rock’n’rolla ale przede wszystkim traumę i szczere do bólu i smutne jak .... teksty pisane w warszawskiej kuchni. Fertile Hump od początku związane jest z wytwórnią Instant Classic gdzie w 2015 wydali EP'ke a w 2016 long play "Dead Heart".

"Nie było planu nawet na EP-kę. Nagraliśmy sobie piosenki, bo to przygodowe. No ale skoro Instant Classic postanowił to wydać to już nie nasza wina" – śmieje się Magda. "Tyle, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a w tej naszej kuchni kolejne piosenki w zasadzie same się piszą. Przez rok rzeczy się działy i nagle okazało się, że uzbierało się tego na długogrającą płytę. Co zabawne, płyta była już nagrana gdy powstawała piosenka tytułowa. Dograliśmy ją rzutem na taśmę, tłukąc się do Klimy autobusem w okienku między pracą a pracą". "Swoją drogą to w ogóle miała być akustyczna płyta, ale poszliśmy z Magdą na stację benzynową i w tym czasie naszemu Misiowi kociołek źle się nagrał. Kiedy wróciliśmy nie mieliśmy już kartonowej 'piu-piu' perkusyjki tylko WIELKĄ EPICKĄ PERKUSJĘ. I tym sposobem okazało się, że nie nagrywamy już akustycznej płyty" – zaśmiewa się Tomek. "Tylko elektryczną".

Tytuł płyty nie zwiastuje piosenek o śmiesznych kotkach i kolorowych kwiatkach. "Teksty są smutne, bo i my jesteśmy jacyś tacy. Kiedy zastanawialiśmy się jak nazwać zespół, na tapecie była jeszcze nazwa 'the traumons'. Trochę żałujemy, powinniśmy się tak nazywać" – żali się Magda. "Nie wiem, czy my jesteśmy tacy ... , czy po prostu to taki dziwny moment w życiu każdego z nas, ale jest jak jest. Te teksty są tak osobiste i mówiące wprost o tym co się dzieje, że ja byłem w szoku jak je przeczytałem. 'Życie depcze wyobraźnię', ale z drugiej strony 'każdemu jest ciężko, to nie jest żadne tłumaczenie', więc dosyć często się śmiejemy. Przez łzy" - dodaje Maciek.

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 21 lutego

Nudołamacz dobry na wszystko

Choć już ferie dawno za nami to lubimy powspominać to co dobre. Od kilku lat przewodnikiem po czasie wolnym w ferie jest rudowłosy człek co się zwie Nudołamacz.

więcej

Opublikowano 19 lutego

Pączki z Bluesowym nadzieniem

„Koncert z najwyższej półki!” – tak podsumował redaktor Jan Chojnacki wydarzenie muzyczne, które odbyło się w restauracji Kaktusik 8 lutego 2018 r. .

więcej

Opublikowano 01 lutego

Kwiatowe kapelusze

Karnawałowy czas sprzyja by pomyśleć o ciekawym przebraniu, najbardziej oryginalnym i pomysłowym.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...