Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia
Ikona domu kultury

FERTILE HUMP - KONCERT. TRAUMA, BLUES & ROCK`N`ROLL

18 listopada 2017r. 19:00

BILET W CENIE 20 ZŁ/MDK, tel. 87 6433659

Dajemy państwu korzennego, bluesowego rock’n’rolla ale przede wszystkim traumę i szczere do bólu i smutne jak .... teksty pisane w warszawskiej kuchni. Fertile Hump od początku związane jest z wytwórnią Instant Classic gdzie w 2015 wydali EP'ke a w 2016 long play "Dead Heart".

"Nie było planu nawet na EP-kę. Nagraliśmy sobie piosenki, bo to przygodowe. No ale skoro Instant Classic postanowił to wydać to już nie nasza wina" – śmieje się Magda. "Tyle, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a w tej naszej kuchni kolejne piosenki w zasadzie same się piszą. Przez rok rzeczy się działy i nagle okazało się, że uzbierało się tego na długogrającą płytę. Co zabawne, płyta była już nagrana gdy powstawała piosenka tytułowa. Dograliśmy ją rzutem na taśmę, tłukąc się do Klimy autobusem w okienku między pracą a pracą". "Swoją drogą to w ogóle miała być akustyczna płyta, ale poszliśmy z Magdą na stację benzynową i w tym czasie naszemu Misiowi kociołek źle się nagrał. Kiedy wróciliśmy nie mieliśmy już kartonowej 'piu-piu' perkusyjki tylko WIELKĄ EPICKĄ PERKUSJĘ. I tym sposobem okazało się, że nie nagrywamy już akustycznej płyty" – zaśmiewa się Tomek. "Tylko elektryczną".

Tytuł płyty nie zwiastuje piosenek o śmiesznych kotkach i kolorowych kwiatkach. "Teksty są smutne, bo i my jesteśmy jacyś tacy. Kiedy zastanawialiśmy się jak nazwać zespół, na tapecie była jeszcze nazwa 'the traumons'. Trochę żałujemy, powinniśmy się tak nazywać" – żali się Magda. "Nie wiem, czy my jesteśmy tacy ... , czy po prostu to taki dziwny moment w życiu każdego z nas, ale jest jak jest. Te teksty są tak osobiste i mówiące wprost o tym co się dzieje, że ja byłem w szoku jak je przeczytałem. 'Życie depcze wyobraźnię', ale z drugiej strony 'każdemu jest ciężko, to nie jest żadne tłumaczenie', więc dosyć często się śmiejemy. Przez łzy" - dodaje Maciek.

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 28 sierpnia

Marzenia o tkackiej przygodzie

Tworzymy II grupę tkacką. Jeśli masz chęć i chcesz nauczyć się tkać to jest ku temu okazja. Zapraszamy na zajęcia tkania gobelinów.

więcej

Opublikowano 28 sierpnia

Pomaluj, porysuj

Zajęcia plastyczne czy też warsztaty z najmłodszymi to zabawa i edukacja jednocześnie. To poznawanie różnych materiałów plastycznych i faktur, technik malarskich jak i twórczości z recyklingu. To rozwijanie wyobraźni i obserwacji otaczającej nas rzeczywistości.

więcej

Opublikowano 08 sierpnia

Po prostu było pięknie!

Na Rynku Zygmunta Augusta 5 sierpnia 2018 r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów. Muzyka, śpiew, taniec to była energia, która zawładnęła publicznością zgromadzoną w ten dzień.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...