Miejski Dom Kultury

W augustowie

18:00

Zdjęcie wydarzenia
Ikona domu kultury

Klub Podróżnika "Różne oblicza Mongolii"

16 lutego 2018r. 18:00

Wstęp wolny.

Janina Osewska, jako jedyna Polka, uczestniczyła w World Poetry Day’s in Mongolia (Światowe Dni Poezji w Mongoli) na zaproszenie Mongolian Academy of Culture and Poetry. W ramach World Poetry Day’s których odbył się 37.th World Congress of Poetry w siedzibie parlamentu w Ułan Bator oraz International Poetry Festival w Ułan Bator i na pustyni Gobi. Z tej okazji do Mongolii przyjechało około 300 osób z 40 krajów świata.

Mirosław Słapik w Mongolii przebywał trzykrotnie podczas kilkutygodniowych podróży, w tym jednej zimowej. Zwiedzał okolice jeziora Bajkał wraz z południowo-zachodnią częścią Buriacji. W 2008 r. wydał tom wierszy pt. „Szuurga” inspirowany pobytami w Mongolii, a w 2014 książkę prozatorską pt. „ Najpierw był tariat”.

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 08 sierpnia

Po prostu było pięknie!

Na Rynku Zygmunta Augusta 5 sierpnia 2018 r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów. Muzyka, śpiew, taniec to była energia, która zawładnęła publicznością zgromadzoną w ten dzień.

więcej

Opublikowano 18 lipca

Promocja "Podróży" - książki Zofii Piłasiewicz

W czwartek 12 lipca w Miejskim Domu Kultury odbyła się promocja książki "Podróż" autorstwa Zofii Piłasiewicz. punktualnie o 18:00 sala MDK w skupieniu wsłuchała się w opowieść o wyprawie do Tuwy, niezwykłym spotkaniu z szamanami i nieokiełznanym światem przyrody.

więcej

Opublikowano 17 lipca

Ogromny sukces naszych zespołów

Piątek 13 nie był pechowy dla dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych działających pod skrzydłami Augustowskich Placówek Kultury. Okazało się, że na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej „Szantki 2018” w Giżycku nasi młodzi artyści nie mieli sobie równych!

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...