Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia

Koncert - Joanna Knitter

16 listopada 2019r. 19:00

Soul to muzyka bez kompleksów, naładowana olbrzymią energią, łączącą w sobie elementy gospels, rythm and bluesa i jazzu. Niekwestionowaną Damą Soulu była, obarczona niesamowitym głosem, ogromną charyzmą i nadzwyczajną wrażliwością, Aretha Franklin. Pokochał Ją cały świat.

Jej największe przeboje przypomni Joanna Knitter. Zabrzmią m.in. Respect, I say a little prayer, czy Natural Woman.

Joanna Knitter - vocal, wykładowca wydziału Jazzu i Rozrywki Akademii Muzycznej w Gdańsku, koncertowała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie, laureatka wielu konkursów i plebiscytów.

Projekt „Aretha” powstał w głowie Joanny Knitter po śmierci Arethy Franklin, nazywanej królową Soulu. Niewielu polskich artystó odważyło się zmierzyć z twórczością Franklin ze względu na jej unikalne walory głosowe. Joanna Knitter pierwsza na poslskiej scenie podjęła to wyzwanie. Nie powinno to budzić zdziwienia, gdyż jest to jedna z wokalistek młodego pokolenia typowana na następczynię takich gigantów polskiej piosenki jak Krystyna Prońko czy Ewa Bem. Na scenie towarzyszyć jej będą znakomici trójmiejscy muzycy, z którymi współpracuje w zespole Blues & Folk Connection. Podczas koncertu w sali augustowskiego Apk w dniu 16.11.2019 o godzinie 19:00 Joanna wykona w porywających wersjach kilkanaście utworów z repertuaru Queen Of Soul. Każdy mający ambicje kulturalne mieszkaniec grodu nad Nettą powinien obecność na tym koncercie traktować jako punkt Honoru. Zwolnić może od tego tylko całkowita głuchota poświadczona przez laryngologa.

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 14 stycznia

NUDOŁAMACZ 2020

Czyli ferie w mieście - pełny program wydarzeń.

więcej

Opublikowano 07 stycznia

Premiera „Bogini niezgody” - 2. Urodziny Teatru Pneumatycznego, czyli Tydzień Teatru w Augustowie

Głównym punktem 2. Urodzin Teatru Pneumatycznego – Tygodnia Teatru w Augustowie była premiera czwartej już pneumatycznej sztuki „Bogini niezgody” na podstawie „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara w reżyserii Pawła Leszkowicza.

więcej

Opublikowano 29 października

ZIELONO-CZARNO KOLOROWO

25 października 2019 uroczyście zakończyliśmy wystawę linorytów pana Juliusza Szczęsnego Batury.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...