Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia

Koncert z cyklu Camerata Augustoviana pt. "Koncert Patriotyczny w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości"

15 sierpnia 2018r. 19:00

Miejsce: Bazylika Mniejsza pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Wstęp bezpłatny.

Wystąpią : Zespół VillaNova w składzie Jacek Urbaniak - flety, opracowanie muzyczne, Joanna Morska - Osińska - skrzypce, program, kierownik zespołu, Paweł Zalewski - viola da gamba, Michał Sawicki - szpinet, Ewa Domańska - recytacje, Hubert Kowalczyk - bas

Zespół Barokowy VillaNova, który powstał w styczniu 2012 r. z inicjatywy skrzypaczki Joanny Morskiej, specjalizuje się w wykonywaniu kameralnej muzyki europejskiej okresu Baroku skupiając w swym gronie znakomitych wokalistów i muzyków warszawskich grających na kopiach instrumentów z epoki.

EWA DOMAŃSKA
Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Od debiutu w 1984 roku w "Weselu" w reż. Kazimierza Dejmka jest tej scenie wierna aż do dnia dzisiejszego.
Sama artystka coraz częściej cytuje jednego ze swych wybitnych Pedagogów Aleksandra Bardiniego:" ... zacząć jako aktor to jedno, ale skończyć karierę w tym zawodzie to dopiero nie lada wyczyn..". W swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych , radiowych i dubbingowych. Obsadzana jest najczęściej w rolach klasycznych, komediowych, ale także szekspirowskich i dramatycznych.

HUBERT KOWALCZYK
Od 2014 roku studiuje na Hochschule für Musik 'Hanns Eisler' w Berlinie w klasie śpiewu prof. Martina Brunsa. Rok akademicki 2017/2018 spędził w Istituto Superiore di Studi Musicali 'Pietro Mascagni' w Livorno, gdzie pracował z maestro Graziano Polidori. Dotychczas w ramach studiów uczestniczył w wielu inscenizacjach operowych, śpiewając między innymi partie: Claudia w Agrippinie Haendla, Antonia w Weselu Figara Mozarta i Zareckiego w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego. W styczniu 2016 roku zadebiutował na deskach Neuköllner Oper w Berlinie jako Ubald i Artemidor w adaptacji opery Armida Glucka. W sezonie 2016/2017 dołączył do Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej w Teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie pracuje pod kierunkiem Olgi Pasiecznik oraz Eytana Pessena. W 2017 zadebiutował na Sali Kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej jako Świstos w operze Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale Stefaniego oraz jako Sarastro w adaptacji Czarodziejskiego fletu Mozarta pt. O Królestwie Dnia i Nocy oraz zaczarowanych instrumentach. Finalista i lauerat nagrody specjalnej dla młodego talentu podczas X Concorso Internazionale di Canto Lirico 'Giulio Neri' w Torrita di Siena. Brał udział w kursach wokalnych i mistrzowskich profesorów Rudolfa Piernay’a, Jerzego Artysza i Bogdana Makala. W zakresie niemieckiego repertuaru pieśniarskiego miał zaszczyt pracować z Helmutem Deutschem, jak również znajdować się pod merytoryczną opieką profesorów Wolframa Riegera oraz Erica Schneidera w Berlinie.

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 06 marca

„Wymyślony przez podziemie” – promocja tomiku „Oskarżony Jezus Ch.” Erazma Stefanowskiego

W piątek 1 marca do ostatniego miejsca zapełniła się sala Miejskiego Domu Kultury – tak dużym zainteresowaniem cieszyła się promocja najnowszego tomiku poezji Erazma Stefanowskiego pt. „Oskarżony Jezus Ch.”

więcej

Opublikowano 05 lutego

Bielszy Odcień Bluesa z Augustowa

To stało się już tradycją… Od kilku lat zimą, na przełomie stycznia i lutego do Augustowa przyjeżdża redaktor Jan Chojnacki z radiowej „Trójki” i z Restauracji Kaktusik nadaje na żywo audycję „Bielszy Odcień Bluesa”, która tu, nad Neckiem, jest zapowiedzią tego, co latem będzie się działo w ramach Augustowskiego Blues Maratonu.

więcej

Opublikowano 21 stycznia

Ferie - spędź z nami fajny czas! Fundacja Małymi Krokami

Nudołamacz wypełnił się po brzegi uczestnikami. Ale nic straconego, w imieniu Fundacji Małymi Krokami zapraszamy na inne wesołe zabawy.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...