Miejski Dom Kultury

W augustowie

18:00

Zdjęcie wydarzenia

Spotkanie z Waldemarem Smaszczem

29 marca 2019r. 18:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury, Rynek Z. Augusta 9
Org. Stowarzyszenie Civitas Christiana
zdjęcie Zbigniew Bartoszewicz/Augustow24.pl

Urodzony 20 grudnia 1951 roku w Gdańsku; syn Stefana Smaszcza, organisty, przez pewien czas pracownika portowego w stoczni gdańskiej, i Pelagii z domu Pawlak, fryzjerki. W 1954 z powodu prześladowań ojca przez Urząd Bezpieczeństwa zamieszkał na Podlasiu. Od 1958 w związku z licznymi zmianami miejsca zamieszkania rodziny uczył się w pięciu szkołach podstawowych. W 1965 podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim; w 1969 zdał maturę. Następnie studiował filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; w 1974 uzyskał magisterium na podstawie pracy pt. „Srebrne i czarne” Jana Lechonia napisanej pod kierunkiem prof. Artura Hutnikiewicza. W 1974 zamieszkał w Białymstoku i do 1984 pracował w tamtejszym Instytucie Filologii Polskiej Filii Uniwersytetu Warszawskiego (UW). W pracy badawczej i krytycznoliterackiej zajął się głównie polską poezją różnych okresów. (...)

Źródło: Polscy pisarze i badacze literatury przełomu XX i XXI wieku
http://www.ppibl.ibl.waw.pl/mediawiki/index.php?title=Waldemar_SMASZCZ

Ikona kalendarza

Aktualności

Opublikowano 06 marca

„Wymyślony przez podziemie” – promocja tomiku „Oskarżony Jezus Ch.” Erazma Stefanowskiego

W piątek 1 marca do ostatniego miejsca zapełniła się sala Miejskiego Domu Kultury – tak dużym zainteresowaniem cieszyła się promocja najnowszego tomiku poezji Erazma Stefanowskiego pt. „Oskarżony Jezus Ch.”

więcej

Opublikowano 05 lutego

Bielszy Odcień Bluesa z Augustowa

To stało się już tradycją… Od kilku lat zimą, na przełomie stycznia i lutego do Augustowa przyjeżdża redaktor Jan Chojnacki z radiowej „Trójki” i z Restauracji Kaktusik nadaje na żywo audycję „Bielszy Odcień Bluesa”, która tu, nad Neckiem, jest zapowiedzią tego, co latem będzie się działo w ramach Augustowskiego Blues Maratonu.

więcej

Opublikowano 21 stycznia

Ferie - spędź z nami fajny czas! Fundacja Małymi Krokami

Nudołamacz wypełnił się po brzegi uczestnikami. Ale nic straconego, w imieniu Fundacji Małymi Krokami zapraszamy na inne wesołe zabawy.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona kalendarza

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona domu kultury Biblioteka Ikona domu kultury Muzeum

Jak dojadę do...