Miejski Dom Kultury

W augustowie

Premiera „Bogini niezgody” - 2. Urodziny Teatru Pneumatycznego, czyli Tydzień Teatru w Augustowie

07 stycznia 2020r.

Teatr Pneumatyczny, działający przy Augustowskich Placówkach Kultury, obchodzi właśnie swoje drugie urodziny. I może ciężko w to uwierzyć, ale to już drugi rok pneumatyczni artyści dostarczają augustowianom wielkich teatralnych wrażeń. Prowadzący Teatr Paweł Leszkowicz skupia wokół siebie fantastycznych ludzi z niezwykłą energią, którą – za co jako Augustowskie Placówki Kultury jesteśmy wdzięczni – z gracją i profesjonalizmem prezentują na teatralnej scenie.

Głównym punktem 2. Urodzin Teatru Pneumatycznego – Tygodnia Teatru w Augustowie była premiera czwartej już pneumatycznej sztuki „Bogini niezgody” na podstawie „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara w reżyserii Pawła Leszkowicza, wystawiana 5 i 6 stycznia w Sali Osiedlowego Domu Kultury SM w Augustowie. Sztuka zagrana dwa razy dla „pełnej widowni” zbiera fantastyczne opinie i same przychylne recenzje. Nie dziwi nas to wcale bo cała pneumatyczna ekipa Klubu Kapslarzy włożyła w spektakl mnóstwo pracy, która przyniosła poruszające efekty.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy stworzyli 140 minut opowieści o Nemeczku, która – choć dla wielu dobrze znana – uruchomiła w nas całą gamę przeżyć i teatralnych wrażeń. Pozwólcie Państwo na imienne podziękowania dla wszystkich twórców „Bogini niezgody” – Pawłowi Leszkowiczowi za adaptację, scenariusz i reżyserię, Mateuszowi Wróblowi za muzykę, Izabeli Cembor i Renacie Rybsztat za scenografię, Annie Gajdzińskiej za kostiumy, Agnieszce Gromkowskiej za charakteryzację oraz całej aktorskiej obsadzie w składzie: Martyna Chodacz, Anna Gajdzińska, Adam Granacki, Kaja Granacka, Agata Konkiel, Małgorzata Kulik, Aleksandra Masiejczyk, Konrad Milanowski, Mateusz Olszewski, Dawid Sujata, Karolina Wiszyńska – byliście świetni!

Kochani, dziękujemy nie tylko za „Boginię niezgody”, ale także za poprzednie sztuki, którymi rozbudzacie nasz apetyt na więcej teatralnych wydarzeń. Urodzinowo, życzymy Wam (i sobie) wielu wspaniałych pomysłów, niespożytej energii scenicznej i wiernej widowni, o którą chyba już nie musicie się martwić. Robicie świetną robotę – tak trzymajcie!

Augustowskie Placówki Kultury

A wszystkich miłośników teatru zapraszamy na pozostałe pneumatyczne urodzinowe wydarzenia:

WTOREK (7 stycznia):
18:00 – II WIECZÓR GIER IMPROWIZOWANYCH z Teatrem Pneumatycznym – Szuflada Bistro, ul. ks. Skorupki 2C (wstęp wolny; w czasie wydarzenia odbędzie się charytatywna zbiórka w ramach WOŚP)

ŚRODA (8 stycznia):
18:00 – WIECZÓR DUBBINGÓW IMPROWIZOWANYCH organizowany wspólnie z DKF – lokalizacja zostanie podana niebawem (wstęp wolny)
20:00 – SEKRETNE SPOTKANIE – więcej informacji na FB Teatru Pneumatycznego (wstęp wolny)

CZWARTEK (9 stycznia):
10:00 – II AUGUSTOWSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH „SCENKA” – wydarzenie współorganizowane z Teatrem Res Humanae w ramach WOŚP – sala teatralna ZSO w Augustowie, ul. Śródmieście 31

WTOREK (7 stycznia):
18:00 – „PLANETA” (Jewgienij Griszkowiec), reż. Bożena Bendig – spektakl Teatru Pneumatycznego – sala teatralna ZSO w Augustowie, ul. Śródmieście 31

SOBOTA (11 stycznia):
BIRTHDAY PARTY

Bilety na spektakl „Planeta” do nabycia w cenie 15 zł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie (ul. Hoża 7)

Zdjęcia – Zbigniew Bartoszewicz – Augustow.org

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 28 lipca

Koncert Augustowskiej Orkiestry Dętej

W niedzielę 26 lipca drzewa w augustowskim parku przy Rynku Zygmunta Augusta szumiały w rytm dźwięków, jakimi poczęstowała nas działająca przy Augustowskich Placówkach Kultury Augustowska Orkiestra Dęta.

więcej

Opublikowano 27 lipca

Kultura na każdą porę roku – Lato pod Gwiazdami

W piątek 24 lipca w amfiteatrze nad Neckiem odbył się niezwykle energetyczny koncert p.h. „Lato pod Gwiazdami”, będący częścią projektu „Kultura na każdą porę roku”.

więcej

Opublikowano 14 lipca

75. rocznica Obławy Augustowskiej

W niedzielę 12 lipca , 75 lat po Obławie Augustowskiej, razem z Klubem Historycznym im. Armii Krajowej w Augustowie, uczciliśmy pamięć o tych, którzy zginęli w tragicznych wydarzeniach lipca 1945 roku.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...