Projekty realizowane

4 loga: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Podlaskie, Unia Europejska

Kultura na każdą porę roku

Augustowskie Placówki Kultury w lipcu 2020 roku rozpoczęły realizację projektu „Kultura na każdą porę roku”, którego zakończenie przewidziane jest na grudzień bieżącego roku. Zadanie to uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach zorganizujemy cykl wydarzeń dających możliwość zapoznania się zarówno z lokalnym bogactwem kulturowym, jak również sięgnąć do dziedzictwa narodowego, realizującego się w muzyce i teatrze.

Każde z wydarzeń będzie opierało się na schemacie „występ lokalnego zespołu muzycznego/grupy teatralnej – profesjonalny koncert/spektakl”, tak by bezpłatnie pokazać lokalnej – miejskiej i wiejskiej – społeczności formy sztuki rzadko dostępne w Augustowie, ale i uświadomić istnienie lokalnej kultury, co pomoże docenić jej rolę i znaczenie w życiu.

Wydarzenia realizowane przez lokalnych artystów zostaną nagrane i udostępnione w Internecie.

Szacowana wartość projektu to: 114 380,00 zł

Dofinansowanie ze środków MKiDN: 84 900,00 zł

4 loga: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Podlaskie, Unia Europejska

Dzielmy się Kulturą – zakup wyposażenia na potrzeby APK

W kwietniu 2020 r. Augustowskie Placówki Kultury rozpoczęły realizację projektu, która potrwa do września 2020 r.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w zakresie Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 (działanie 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, Priorytet 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”).

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej, rozwój działalności artystycznej w regionie, promocja dziedzictwa kulturowego i lokalnej kultury poprzez zakup sceny mobilnej, agregatu prądotwórczego wraz z akcesoriami, 2 namiotów oraz kompletu strojów dla orkiestry dętej działającej przy Augustowskich Placówkach Kultury.

Sprzęt umożliwi pokazanie szerokiemu gronu umiejętności nabytych przez dzieci, młodzież i dorosłych podczas zajęć w Miejskim Domu Kultury oraz rozszerzenie oferty kulturalnej o wydarzenia lokalne i ponadregionalne (przeglądy piosenki, festiwale tańca i występy teatralne). Nowoczesna technologia sceny pozwoli na prezentacje plenerowe również poza ścisłym centrum miasta w miejscach dziedzictwa kulturowego i naturalnego, z którego słynie Augustów, np. na organizowanie pikników przy śluzach na Kanale Augustowskim.

Szacowana wartość projektu to 215 425,97 zł

Dofinansowanie do 74% kosztów kwalifikowalnych maksymalnie 159 415,00 zł.

4 loga: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Podlaskie, Unia Europejska

Projekt „Odnowienie i unowocześnienie Muzeum Kanału Augustowskiego” otrzymał dofinansowanie.

W dniu 10 grudnia 2018 r. Augustowskie Placówki Kultury podpisały umowę na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano zagospodarowanie terenu wokół budynku Muzeum poprzez ukształtowanie zieleńców, wykonanie chodników z płyt kamiennych i kostki bazaltowej, co ułatwi odprowadzanie wód deszczowych do gruntu, zabezpieczając budynek przez podmakaniem. Wykonane zostanie oświetlenie alejki prowadzącej do Muzeum lampami stylizowanymi oraz podświetlenie obiektu, które podkreśli walory estetyczne zabytku. Zakupione zostanie wyposażenie Muzeum (m.in. system wystawienniczy do prezentacji wystaw czasowych w budynku oraz na zewnątrz i system do projekcji materiałów audiowizualnych).

Projekt, którego szacunkowa wartość wynosi 209 475,23 PLN otrzyma dofinansowanie w wysokości do 174 724,45 PLN (co stanowi 85 % kosztów kwalifikowalnych).

Projekt jest realizowany ze środków na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022 Stowarzyszenia „Lokalna Grupa działania – Kanał Augustowski”.

Zorientuj się na Niepodległą

Logo Niepodległej oraz logotypy czterech sponsorów

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Zorientuj się na Niepodległą" - rowerowej gry terenowej. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 06 sierpnia

Folkowe wspomnienie wiosny

W niedzielę 2 sierpnia w augustowskim amfiteatrze odbyła się kolejna odsłona projektu „Kultura na każdą porę roku” - zapraszamy do przejrzenia relacji i zdjęć z wydarzenia.

więcej

Opublikowano 28 lipca

Koncert Augustowskiej Orkiestry Dętej

W niedzielę 26 lipca drzewa w augustowskim parku przy Rynku Zygmunta Augusta szumiały w rytm dźwięków, jakimi poczęstowała nas działająca przy Augustowskich Placówkach Kultury Augustowska Orkiestra Dęta.

więcej

Opublikowano 27 lipca

Kultura na każdą porę roku – Lato pod Gwiazdami

W piątek 24 lipca w amfiteatrze nad Neckiem odbył się niezwykle energetyczny koncert p.h. „Lato pod Gwiazdami”, będący częścią projektu „Kultura na każdą porę roku”.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...