Miejski Dom Kultury

W augustowie

Camerata Augustoviana - „Pomiędzy klasyka a fantazją”

27 sierpnia 2020r.

Projekt, który ściąga do Bazyliki Mniejszej NSJ w Augustowie mnóstwo melomanów, wypełniając niejednokrotnie świątynię po brzegi. W przepięknej scenerii, klimacie spokoju, zadumy z fantastyczną akustyką, słuchamy utworów muzyki klasycznej z wykorzystaniem organów i towarzyszeniem innych instrumentów bądź głosów. Pierwszym udokumentowanym koncertem, który zapoczątkował cykl Camerata Augustoviana był występ duetu skrzypcowego Małgorzata Korpysz i Tomasz Gołębiewski (koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej) z towarzyszeniem Michała Olszewskiego na organach – a było to dokładnie 6 lipca 2008 roku.

Potem już gościliśmy takie znakomitości jak: Wiesław Ochman (tenor), Roman Perucki (organy), Vadim Brodski (skrzypce), Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Tytus Wojnowicz (obój), Łukasz Długosz (flet), Iwona Hossa (sopran), Urszula Krygier (mezzosopran), Bogdan Narloch (organy), Jan Bokszczanin (organy), Paweł Książkiewicz (flet traverso), Artur Rożek (baryton), Chór Chłopięco-męski Poznańskie Słowiki, Anna i Arkadiusz Szafraniec Glass Duo – jedyny w Polsce duet grający na szklanej harfie, akordeonowe Trio Harmonia z Lwowa i niesamowicie skromny,, niezwykle utalentowany chłopak z Augustowa Tomasz Ostaszewski grający na akordeonie klasycznym, zaliczający się do grona najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia w Polsce, występujący w największych i najważniejszych salach koncertowych świata m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall.

W tym roku (2020) melomani mieli możliwość wysłuchania kilku koncertów w wykonaniu O`bows Quartet pt. „Pomiędzy klasyka a fantazją”, Milena Lange – sopran, Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian, Maciej Przestrzelski – skrzypce pt. „Karol Szymanowski. Pieśni kurpiowskie op.58” oraz „Wiolonczelowy śpiew pamięci”w wykonaniu 25 uczestników VIII Warsztatów Wiolonczelowych i wykładowców Dorota Bojarczuk, Adam Krzeszowiec, Maciej Kułakowski, Marcin Zdunik.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja spotkań będzie cieszyć się taką samą popularnością. Zapraszamy już dziś.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 05 marca

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny: „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki” rozstrzygnięty!

więcej

Opublikowano 13 lutego

Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki”

więcej

Opublikowano 05 grudnia

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…

Wernisaż wystawy powarsztatowej

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...