Miejski Dom Kultury

W augustowie

Dzikie Ballady Adama M.

25 maja 2022r.

20 maja, w piątek, nasza sala widowiskowa przeniosła uczniów I i II LO w świat poezji romantycznej... Licealiści obejrzeli "Dzikie Ballady Adama M." w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej i na własne oczy (i uszy) przekonali się, że mickiewiczowskie "Ballady i romanse" od XIX wieku nic, a nic nie straciły na aktualności.

Aktorka wierszami recytowanymi przy dźwiękach gitary i starych instrumentów wprowadziła widownię w klimat przypominający spotkania nocą przy ognisku... dzięki czemu Mickiewicz ożył ukazując się z zupełnie innej strony, niż ta, którą znamy spod szkolnych tablic.

Młodzież nie pozostała obojętna na romantyczną poezję - po spektaklu miała kilka pytań do pani Joanny, której - w imieniu młodej widowni, raz jeszcze, bardzo dziękujemy za cały wachlarz teatralnych doznań.

Mamy nadzieję, że nasze teatralne drogi jeszcze kiedyś się przetną.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...