Miejski Dom Kultury

W augustowie

Jak imprezować to tylko w Augustowie!

12 lutego 2016r.

Wydaje nam się, że w tym roku, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. I tak – podczas obchodów Dni Augustowa w maju (27-29) wystąpi Zespół "Raz, Dwa Trzy". Grupy istniejącej na polskim rynku muzycznym od 1990 roku, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – muzycy w fantastyczny sposób łączą rockowe brzmienie z poetyckimi tekstami, co zapewne zaprezentują widowni na augustowskiej scenie.

Obchody dni Augustowa w tym roku zbiegną się ze świętowaniem Dnia Dziecka – 29 maja będzie okazja wziąć udział w Marszu dla Życia i Rodziny oraz wysłuchać koncertu zespołu "Orkiestra Dni Naszych", która obdarowuje swoich słuchaczy folkowym energetycznym brzmieniem. W swoim repertuarze mają także irlandzkie wariacje, szanty, i nieco ostrzejsze rockowe nuty, ale także utwory dla dzieci, z którymi przyjadą do Augustowa.

Początek lipca zarezerwował sobie DKF "Kinochłon" na kolejną edycję Interdyscyplinarnego Festiwalu "Kinogranie", który da augustowianom możliwość wysłuchania koncertu Marii Peszek. Nurt muzyki alternatywnej ma się w Polsce bardzo dobrze, dlatego prawdziwe widowiska muzyczne oferowane przez artystkę cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że jej występ zainteresuje także Państwa. W ramach tej filmowej imprezy wystąpi również augustowska grupa "AQQ", prezentując muzykę z filmów Jima Jarmuscha.

Druga dekada (19-23) lipca, zaś, to czas, kiedy rozrywkę w mieście zapewni nam IV już edycja Augustowskiego Blues Marathonu. Wystąpią wówczas przedstawiciele polskiej sceny bluesowej, m.in. Paulina Lenda & Kruki, HooDoo Band, Bartek Miarka Band. W tym czasie swoje 15-lecie pracy scenicznej świętować będzie Jan Gałach, skrzypek i kompozytor związany z grupą Jan Gałach Band, która jako jedyna w Polsce gra na stałe z dwiema perkusjami. Na swój jubileusz artysta przygotował coś niezwykłego - projekt "Tribiute to The Allman Brothers Band" w wykonaniu między innymi Gieńka Loski i Natalii Kwiatkowskiej.

Wiadomo także, że na najbardziej popularnej letniej imprezie w Augustowie , czyli XXI Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok wystąpi zespół "Future Folk" ze Stanisławem Karpiel-Bułecką na wokalu oraz wszystkim znany Kamil Bednarek z zespołem.

Nie zapominajmy o trzeciej edycji AugustOFF Live Festiwal, podczas którego planujemy koncerty zespołów off-owej sceny muzycznej, m.in. Smolik / Kev Fox , The Feral Trees, Clock Machine, statek z augustowskim setem DJ’ów Beach Boys.

I na deser – wisienka na torcie! Rok 2016 jest rokiem wybitnie jubileuszowym. Nie tylko APK obchodzi swoje 25 urodziny, ale także – i to już trzydzieste! - zespół "VooVoo", który także augustowian zaprosi na urodzinowe muzykowanie. W koncercie gościnnym udział wezmą także wszystkim dobrze znani Anna Maria Jopek oraz Leszek Możdżer.

Oczywiście, nie są to wszystkie imprezy, jakie w tym roku zorganizują Augustowskie Placówki Kultury. Wiele rozmów wciąż trwa, ustalane są terminy i inne ważne szczegóły. Pełny kalendarz imprez wraz z wydarzeniami sportowymi ogłosimy w kwietniu.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...