Miejski Dom Kultury

W augustowie

Jak imprezować to tylko w Augustowie!

12 lutego 2016r.

Wydaje nam się, że w tym roku, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. I tak – podczas obchodów Dni Augustowa w maju (27-29) wystąpi Zespół "Raz, Dwa Trzy". Grupy istniejącej na polskim rynku muzycznym od 1990 roku, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – muzycy w fantastyczny sposób łączą rockowe brzmienie z poetyckimi tekstami, co zapewne zaprezentują widowni na augustowskiej scenie.

Obchody dni Augustowa w tym roku zbiegną się ze świętowaniem Dnia Dziecka – 29 maja będzie okazja wziąć udział w Marszu dla Życia i Rodziny oraz wysłuchać koncertu zespołu "Orkiestra Dni Naszych", która obdarowuje swoich słuchaczy folkowym energetycznym brzmieniem. W swoim repertuarze mają także irlandzkie wariacje, szanty, i nieco ostrzejsze rockowe nuty, ale także utwory dla dzieci, z którymi przyjadą do Augustowa.

Początek lipca zarezerwował sobie DKF "Kinochłon" na kolejną edycję Interdyscyplinarnego Festiwalu "Kinogranie", który da augustowianom możliwość wysłuchania koncertu Marii Peszek. Nurt muzyki alternatywnej ma się w Polsce bardzo dobrze, dlatego prawdziwe widowiska muzyczne oferowane przez artystkę cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że jej występ zainteresuje także Państwa. W ramach tej filmowej imprezy wystąpi również augustowska grupa "AQQ", prezentując muzykę z filmów Jima Jarmuscha.

Druga dekada (19-23) lipca, zaś, to czas, kiedy rozrywkę w mieście zapewni nam IV już edycja Augustowskiego Blues Marathonu. Wystąpią wówczas przedstawiciele polskiej sceny bluesowej, m.in. Paulina Lenda & Kruki, HooDoo Band, Bartek Miarka Band. W tym czasie swoje 15-lecie pracy scenicznej świętować będzie Jan Gałach, skrzypek i kompozytor związany z grupą Jan Gałach Band, która jako jedyna w Polsce gra na stałe z dwiema perkusjami. Na swój jubileusz artysta przygotował coś niezwykłego - projekt "Tribiute to The Allman Brothers Band" w wykonaniu między innymi Gieńka Loski i Natalii Kwiatkowskiej.

Wiadomo także, że na najbardziej popularnej letniej imprezie w Augustowie , czyli XXI Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok wystąpi zespół "Future Folk" ze Stanisławem Karpiel-Bułecką na wokalu oraz wszystkim znany Kamil Bednarek z zespołem.

Nie zapominajmy o trzeciej edycji AugustOFF Live Festiwal, podczas którego planujemy koncerty zespołów off-owej sceny muzycznej, m.in. Smolik / Kev Fox , The Feral Trees, Clock Machine, statek z augustowskim setem DJ’ów Beach Boys.

I na deser – wisienka na torcie! Rok 2016 jest rokiem wybitnie jubileuszowym. Nie tylko APK obchodzi swoje 25 urodziny, ale także – i to już trzydzieste! - zespół "VooVoo", który także augustowian zaprosi na urodzinowe muzykowanie. W koncercie gościnnym udział wezmą także wszystkim dobrze znani Anna Maria Jopek oraz Leszek Możdżer.

Oczywiście, nie są to wszystkie imprezy, jakie w tym roku zorganizują Augustowskie Placówki Kultury. Wiele rozmów wciąż trwa, ustalane są terminy i inne ważne szczegóły. Pełny kalendarz imprez wraz z wydarzeniami sportowymi ogłosimy w kwietniu.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 07 grudnia

Podsumowanie realizacji zadania „Kreatywny EMDEK”

W ramach zadania „Kreatywny EMDEK” doposażyliśmy pracownie muzyczną, plastyczną i krawiecką – zakupiliśmy tablice do kreatywnego rysunku, sztalugi, maszyny do szycia, meble, projektor multimedialny, mikrofony nagłowne, wytwornicę dymu oraz instrumenty muzyczne.

więcej

Opublikowano 17 listopada

Podsumowanie realizacji zadania „Dzielmy się kulturą – zakup wyposażenia na potrzeby APK”

Zapraszamy do zapoznania się co zostało zakupione w ramach realizacji zadania pn. „Dzielmy się kulturą – zakup wyposażenia na potrzeby APK”.

więcej

Opublikowano 30 października

Kobieta o wielu twarzach

Warsztaty malarskie 16 października 2020. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...