Miejski Dom Kultury

W augustowie

Międzynarodowy Festiwal Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów

08 sierpnia 2019r.

Już po raz szósty Rynek Zygmunta Augusta zatętnił kolorami i dźwiękami radosnych piosenek w różnych językach. Wszystko za sprawą Festiwalu Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów: Białorusinów, Polaków i Litwinów, który odbywał się w sobotę 3 sierpnia. Podziwialiśmy występy aż 11 zespołów i solistów, którzy przyjechali do Augustowa specjalnie po to, by promować rozwój białoruskiej, polskiej i litewskiej kultury narodowej, wzmacniać międzynarodowe kontakty kulturalne oraz wspomóc rozwój turystyki w pobliżu Kanału Augustowskiego. Wystąpili przed Państwem: „Rukawiczki”, „Lyalechki” i „Zivica” z Białorusi, „Solczanie” i „Lejpunas” z Litwy, polskie „Dwa Kolory”, Zuzanna Kozłowska z Augustowa oraz działające pod naszymi skrzydłami Zespół Tańca Ludowego „Bystry” i „Melodia”. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać występy artystów, z którymi nie wiąże nas Kanał Augustowski – gościnnie zaprezentował się zespół „Varaviksne” z Łotwy oraz Volodymyr Bilokur z Ukrainy

Festiwalowym prezentacjom, poza licznie zgromadzoną na Rynku Zygmunta Augusta widownią, przyglądali się pilnie także m.in.: Jarosław Zieliński, vice Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mieczysław Baszko, Poseł na Sejm RP, Walerij Bałaszow zastępca Przewodniczącego Grodzieńskiego Regionalnego Komitetu Wykonawczego i Mirosław Karolczuk, Burmistrz Miasta Augustowa. Specjalny list na okoliczność Festiwalu wystosował do jego uczestników, widowni oraz organizatorów Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Impreza organizowana jest od prawie 20 lat także po stronie Białoruskiej Kanału Augustowskiego w okolicy śluzy Dąbrówka w Rejonie Grodzieńskim. Tegoroczna edycja odbędzie się 25 sierpnia, Augustów reprezentować będzie Zespół Tańca Ludowego „Bystry”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom i widzom Festiwalu – jak co roku, było to fantastyczne przeżycie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie.

* Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a patronat medialny nad nim objęło Studio Suwałki Radia Białystok oraz TVP Białystok. Zdjęcia z wydarzenia dzięki uprzejmości Zbigniewa Bartoszewicza i portalu Augustów.org

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 15 września

„Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…”

Augustowskie Placówki Kultury we wrześniu 2023 roku rozpoczynają realizację projektu, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

więcej

Opublikowano 27 lipca

Wybudzamy kulturę! - Inauguracja projektu „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć”*

więcej

Opublikowano 28 marca

XXVI Pływanie na Byle Czym "Co Ma Pływać Nie Utonie" z Polskim Radiem Białystok w Augustowie

W niedzielę 30 lipca wystartuje XXVI już edycja Mistrzostw Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok, czyli widowiskowy wyścig, którego uczestnicy będą rywalizować w pomysłowości, wodując swoje pływadła – im mniej konwencjonalnie, tym lepiej – oby tylko dopłynęły do mety!

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...