Miejski Dom Kultury

W augustowie

Kultura na każdą porę roku – Lato pod Gwiazdami

27 lipca 2020r.

W piątek 24 lipca w amfiteatrze nad Neckiem odbył się niezwykle energetyczny koncert p.h. „Lato pod Gwiazdami”, będący częścią projektu „Kultura na każdą porę roku”* realizowanego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach i Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” w Jaminach, dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura Dostępna” Narodowego Centrum Kultury.
Na deskach amfiteatru stanęli najpierw muzycy z The Boars, augustowsko-suwalskiego bardzo młodego zespołu rockowego, który pracuje właśnie nad wydaniem debiutanckiej płyty. Chłopaki zaprezentowali się w autorskich kompozycjach, rozgrzewając publiczność i fantastycznie wprowadzając w rockowy klimat.
Bezapelacyjną gwiazdą tego wieczoru był jednak zespół KOBRANOCKA! Grupa grająca na polskiej scenie rockowej od 1985 roku, założona przez Andrzeja Kobrę Kobrasińskiego i Andrzeja Michorzewskiego wryła się w muzyczną pamięć słuchaczy hitami „Kocham Cię jak Irlandię”, „Hipisówka”, „Jak zapomnieć Cię”, „List z pola boju” czy „Ela, czemu się nie wcielasz?”, których nie zabrakło także na augustowskim koncercie.
Bezpłatne wejściówki na to podwójnie rockowe wydarzenie rozeszły się ekspresowo i gdyby nie ograniczenia wynikające z obostrzeń sanitarnych, amfiteatr pękałby w szwach! Mimo wszystko – widownia, choć zapełniona tylko w połowie – bardzo ciepło przyjęła, zarówno lokalnych The Boars’ów jak i Gwiazdę wieczoru - Kobranockę.
Muzycy schodzili ze sceny w wyśmienitych nastrojach, uradowani pierwszym koncertem na żywo po narodowej kwarantannie – my, oragnizatorzy, w pełni podzielaliśmy ich radość.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tego wieczoru i serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Kultura na każdą porę roku”* - 2 sierpnia 2020 roku o godz. 14:30 na scenie augustowskiego amfiteatru wystąpią grupa Czremszyna i Zespół Tańca Ludowego „Bystry”. Szczegółowych informacji na temat wydarzenia szukajcie Państwo w kalendarzu wydarzeń na naszej stronie internetowej i na plakatach.

*„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...