Miejski Dom Kultury

W augustowie

Kultura na każdą porę roku – Lato pod Gwiazdami

27 lipca 2020r.

W piątek 24 lipca w amfiteatrze nad Neckiem odbył się niezwykle energetyczny koncert p.h. „Lato pod Gwiazdami”, będący częścią projektu „Kultura na każdą porę roku”* realizowanego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach i Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” w Jaminach, dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura Dostępna” Narodowego Centrum Kultury.
Na deskach amfiteatru stanęli najpierw muzycy z The Boars, augustowsko-suwalskiego bardzo młodego zespołu rockowego, który pracuje właśnie nad wydaniem debiutanckiej płyty. Chłopaki zaprezentowali się w autorskich kompozycjach, rozgrzewając publiczność i fantastycznie wprowadzając w rockowy klimat.
Bezapelacyjną gwiazdą tego wieczoru był jednak zespół KOBRANOCKA! Grupa grająca na polskiej scenie rockowej od 1985 roku, założona przez Andrzeja Kobrę Kobrasińskiego i Andrzeja Michorzewskiego wryła się w muzyczną pamięć słuchaczy hitami „Kocham Cię jak Irlandię”, „Hipisówka”, „Jak zapomnieć Cię”, „List z pola boju” czy „Ela, czemu się nie wcielasz?”, których nie zabrakło także na augustowskim koncercie.
Bezpłatne wejściówki na to podwójnie rockowe wydarzenie rozeszły się ekspresowo i gdyby nie ograniczenia wynikające z obostrzeń sanitarnych, amfiteatr pękałby w szwach! Mimo wszystko – widownia, choć zapełniona tylko w połowie – bardzo ciepło przyjęła, zarówno lokalnych The Boars’ów jak i Gwiazdę wieczoru - Kobranockę.
Muzycy schodzili ze sceny w wyśmienitych nastrojach, uradowani pierwszym koncertem na żywo po narodowej kwarantannie – my, oragnizatorzy, w pełni podzielaliśmy ich radość.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tego wieczoru i serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Kultura na każdą porę roku”* - 2 sierpnia 2020 roku o godz. 14:30 na scenie augustowskiego amfiteatru wystąpią grupa Czremszyna i Zespół Tańca Ludowego „Bystry”. Szczegółowych informacji na temat wydarzenia szukajcie Państwo w kalendarzu wydarzeń na naszej stronie internetowej i na plakatach.

*„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 05 marca

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny: „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki” rozstrzygnięty!

więcej

Opublikowano 13 lutego

Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki”

więcej

Opublikowano 05 grudnia

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…

Wernisaż wystawy powarsztatowej

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...