Miejski Dom Kultury

W augustowie

„Letnia Filharmonia AUKSO” nad Wigrami

22 marca 2021r.

Lato w Augustowie to nie tylko natura, turystyka czy sport. Corocznie na przełomie lipca i sierpnia mogliśmy uczestniczyć w festiwalu „Letnia Filharmonia AUKSO”.
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia nie tylko prezentowała muzykę klasyczną na najwyższym poziomie wykonawczym, ale też zapraszała innych muzyków, których obecność tu była swoistym rarytasem. Plejadę festiwalowych gwiazd tworzyli Kaja Danczowska, Ewa Pobłocka, Jadwiga Rappé, Andrzej Bauer, Konstanty Andrzej Kulka, Janusz Olejniczak, Krzysztof Penderecki, ale i – Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak i wiele innych znakomitości. Koncerty odbywały się najczęściej w Wigrach, Suwałkach, Augustowie, Sejnach i Gawrych Rudzie. O dokumentację dwudziestu edycji tego bezprecedensowego wydarzenia zadbała dyrektor Festiwalu i prezes Fundacji F.O.R.T.E – Pani Justyna Rekść-Raubo.
Album „Letnia Filharmonia AUKSO nad Wigrami” można nabyć w Miejskim Domu Kultury, ul. Nowomiejska 41
Cena – 40 zł
Format A4, 140 stron

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 22 marca

„Letnia Filharmonia AUKSO” nad Wigrami

Lato w Augustowie to nie tylko natura, turystyka czy sport. Corocznie na przełomie lipca i sierpnia mogliśmy uczestniczyć w festiwalu „Letnia Filharmonia AUKSO”.

więcej

Opublikowano 15 marca

Teoria tego brzegu

Dnia 5 marca w MDK odbyło się spotkanie z cyklu Lektura Obowiązkowa, którego bohaterem był Adam Granacki– augustowianin, aktor działającego przy APK Teatru Pneumatycznego, autor debiutanckiego tomiku poezji "Teoria tego brzegu". Spotkanie prowadził dr Maciej Białous.

więcej

Opublikowano 07 grudnia

Podsumowanie realizacji zadania „Kreatywny EMDEK”

W ramach zadania „Kreatywny EMDEK” doposażyliśmy pracownie muzyczną, plastyczną i krawiecką – zakupiliśmy tablice do kreatywnego rysunku, sztalugi, maszyny do szycia, meble, projektor multimedialny, mikrofony nagłowne, wytwornicę dymu oraz instrumenty muzyczne.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...