Miejski Dom Kultury

W augustowie

„Letnia Filharmonia AUKSO” nad Wigrami

22 marca 2021r.

Lato w Augustowie to nie tylko natura, turystyka czy sport. Corocznie na przełomie lipca i sierpnia mogliśmy uczestniczyć w festiwalu „Letnia Filharmonia AUKSO”.
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia nie tylko prezentowała muzykę klasyczną na najwyższym poziomie wykonawczym, ale też zapraszała innych muzyków, których obecność tu była swoistym rarytasem. Plejadę festiwalowych gwiazd tworzyli Kaja Danczowska, Ewa Pobłocka, Jadwiga Rappé, Andrzej Bauer, Konstanty Andrzej Kulka, Janusz Olejniczak, Krzysztof Penderecki, ale i – Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak i wiele innych znakomitości. Koncerty odbywały się najczęściej w Wigrach, Suwałkach, Augustowie, Sejnach i Gawrych Rudzie. O dokumentację dwudziestu edycji tego bezprecedensowego wydarzenia zadbała dyrektor Festiwalu i prezes Fundacji F.O.R.T.E – Pani Justyna Rekść-Raubo.
Album „Letnia Filharmonia AUKSO nad Wigrami” można nabyć w Miejskim Domu Kultury, ul. Nowomiejska 41
Cena – 40 zł
Format A4, 140 stron

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...