Miejski Dom Kultury

W augustowie

Nie dajemy się nudzie!

02 lutego 2016r.

Miejski Dom Kultury już w poniedziałek z rana zaprosił dzieci na zajęcia plastyczne, które niemalże cały tydzień dawały dzieciakom mnóstwo radości. To tu powstawały prawdziwe dzieła sztuki, a dzieci udowodniły, że czasem wystarczą farby, kredki, papier, bibuła, odrobina kleju, kawałek sznurka i para nożyczek, by zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, by pokazywać jak jest piękna. W czwartek zaś amatorzy zajęć plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej odkrywali kolorowy świat zaklęty w kleksach i plamach.
Wspaniałą okazją do rozwijania dziecięcej kreatywności były także piątkowe warsztaty szycia. Ich uczestnicy samodzielnie wykonywali pieski z polaru. Każdy zwierzak był inny, piękny i kolorowy. Do stworzenia maskotek przydały się guziki, cekiny, tasiemki, koraliki i dużo pięknych, wzorzystych, kolorowych materiałów. Cudowna atmosfera i prześliczne polarowe pieski, które powędrowały z dziećmi do domów, rozbudziły apetyt na kolejne zajęcia, spod znaku igły i nitki, a przygotowania do nich idą pełną parą.
Pierwszy tydzień ferii dał także szansę na obejrzenie w Osiedlowym Domu Kultury przedstawienia teatralnego, pt. „Opowieści starego kredensu” i pozwolił uchylić rąbka bajkowych tajemnic.
Zaś tydzień zamknął pełen wrażeń weekend, bo wiadomo – to zawsze, nie tylko w ferie, czas relaksu dla małych i dużych. W sobotę swoje fotograficzne, przysłowiowe „pięć minut” mieli amatorzy utrwalania wspomnień obiektywem. Za sprawą warsztatów, poprowadzonych przez zawodowego fotografa, starsze dzieci dowiedziały się jak patrzeć na świat, by widzieć w nim kadry i że dobre zdjęcie zrobi nawet aparat w telefonie, jeśli tylko wie się gdzie patrzeć i co naciskać. Młodzi fotoreporterzy po zajęciach „teoretycznych” wyruszyli na ulice Augustowa w poszukiwaniu ciekawych kadrów, i pewnie już przebierają niecierpliwie nogami w oczekiwaniu na kolejne w ramach tych warsztatów spotkanie.
Ci najmłodsi natomiast w sobotę mieli czas na aktywność fizyczną – tańce, harce i zabawy. Już od południa budynek Miejskiej Biblioteki Miejskiej tętnił radosnym śmiechem oraz muzyką. Dzieciaki hasały podczas zabaw integracyjnych, rozgrzewając się przed Smyk Disco, jakie już w niedzielę odbyło się w Miejskim Domu Kultury. A tam – tańce, zabawy, słodkości i kolorowe dziecięce drinki. Słowem – wielkie feryjne szaleństwo.
Całe szczęście, że jest jeszcze drugi tydzień ferii i caaała moc atrakcji:

Poniedziałek:
zajęcia plastyczne i seans DKF „Kinochłonka” – „Lego – Przygoda”

Wtorek:
10:00 - Aranżacje muzyczne na instrumentach, Miejska Biblioteka Publiczna, wiek nieograniczony;
12:00 - Zajęcia plastyczne, Miejski Dom Kultury, wiek nieograniczony;

Środa:
10:00 - Zajęcia plastyczne, Miejski Dom Kultury, wiek nieograniczony;

Czwartek:
12:00 - Warsztaty plastyczne - gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki, Miejska Biblioteka Publiczna, wstęp 5 zł, wiek nieograniczony;

Piątek:
11:00 - Spektakl teatralno-muzyczny „O rybaku i złotej rybce”, Miejski Dom Kultury, wstęp 5 zł , wiek nieograniczony;
13:00 - Zajęcia szycia - Szmaciany obrazek, Miejski Dom Kultury, wstęp 10 zł, wiek od 6 lat;

Sobota:
11:00 - Warsztaty fotoreporterskie - reporter w terenie/ studio pozytywnych wiadomości, Miejski Dom Kultury, wstęp 20 zł, wiek 9-12 lat;
12.00 - Karnawałowy bal przebierańców - W krainie baśni. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miejska Biblioteka Publiczna;

Niedziela:
11:00 - DKF Kinochłonek- "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, konkursy z nagrodami, Kino Iskra.

Zdjęcia: www.apk.augustow.pl/wydarzenia/nudolamacz-ferie-w-miescie

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...