Miejski Dom Kultury

W augustowie

Nudołamacz dobry na wszystko

21 lutego 2018r.

Choć już ferie dawno za nami to lubimy powspominać to co dobre. Od kilku lat przewodnikiem po czasie wolnym w ferie jest rudowłosy człek co się zwie Nudołamacz. Zachęca wszystkich by nie siedzieć przed telewizorem, komputerem czy komórką. Inspiruje by aktywnie spędzić wolny czas : twórczo, pomysłowo, artystycznie, kreatywnie i nawet smacznie. A dlaczego smacznie zaraz się dowiecie. Nasi milusińscy bez względu na wiek uczestniczyli w propozycjach feryjnych bardzo aktywnie. I tak smakowicie wypadły warsztaty robienia pizzy, gdzie najprzyjemniejszym finałem było jej zjedzenie. A to wszystko działo się w pizzerii Toni Peperoni. Potem smacznie wypadły cukierkowe warsztaty robienia lizaków.To druga przyjemność, za którą dzieci i nie tylko dzieci przepadają. Było słodko, słodziusio i słodziusiuniuniusio. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli.

Dorośli z sentymentem wracają do czasów dzieciństwa a młodsi niekiedy z otwarta buzią słuchają opowieści babć i dziadków. Nudołamacz też zasłuchał się w opowiadanie bajek przez dwie babcie Krystynki. Bajki, bajki...czyż to nie magiczne wspomnienia. No właśnie magiczne. Czarodziejsko było też pewnego dnia a to za sprawą prawdziwego magika, pana Łukasza. Było na co popatrzeć. Nie wiadomo jak, nie wiadomo skąd, wszystko się pojawiało, a to pieniądze a to jakieś sznurki, które były przecinane niezliczoną ilość razy, a były wciąż całe...magia. Magicznie też było na dyskotece dla najmłodszych. Kule iskrzące się milionem kolorowych światełek, baloniki, zabawy , super drinki z parasoleczką (oczywiście soczki i owoce). Zabawa była przednia. No a na koniec lody z bitej śmietany, kolorowe. Furorę zrobił Big Smyk Disko. Muzyka lat 70, 80, nieśmiertelna! Szał na sali, wszyscy świetnie się bawili i już czekają na następne disco.

Nie mogło też zabraknąć zajęć kreatywnych gdzie było szycie Muminka i Małej Mi, były kolorowe kapelusze kwiatowe i maski karnawałowe. Był też dzień szalonego plastyka - malowanie fajerwerków, kolorowe kleksy ...i wszystko było kolorowe, włącznie z dziećmi. Świetne były warsztaty sztuki ulicznej z Galerią V9. Każdy uczestnik wykonał flagę z naniesionymi elementami , które powstały przez wycięcie szablonu i pomalowaniu farbami fluorescencyjnymi. Do tej pory wiszą na niektórych budynkach w naszym mieście. Ciekawe rozgrywki przeprowadzili fani gier internetowych - Pierwszy mecz Zielarze vs Borowiki. Jakież tam było skupienie! Brawa dla zwycięzców, brawa dla zawodników. Augustów E-sports Cup !

Najmłodsi mieli okazje poznać kilka kontynentów podczas "Podróży dookoła świata" m.in. Antarktydę, Afrykę, Azję i Grenlandię. Poznawali obyczaje, kulturę, tańce, różne ciekawostki charakteryzujące państwa, które znajdowały się na danym obszarze. W piękna podróż zabrała wszystkich ciekawskich pani Ewa Rogowska. Innym razem były opowieści o koniach, pszczołach, trzmielach połączone z plastyką, które opowiadała pani Józefa Drozdowska. Odbyły się też zajęcia pod hasłem „Dużo nas, dużo nas do pieczenia chleba” na temat procesu pieczenia chleba, połączone z degustacją zdrowego pieczywa. Były zagadki i krzyżówka tematyczna oraz pogadanka na temat różnorodności rodzajów mąk chlebowych i nie chlebowych i gatunków pieczywa. Niektóre dzieci przyznały, że znają smak domowego chleba, bo ich mamy podejmują się tego zadania. Nie zabrakło też teatru, który przedstawił bajkę o "Złotej Rybce". Ferie uwieńczył bal karnawałowy w kolorowych strojach. Uczestnicy mieli za zadanie przebrać się za dowolną postać z bajki. I księżniczki jak zawsze były najpiękniejsze i wszyscy inni poprzebierani też byli piękni!

A kto nie był, kto nie widział...to zapraszamy za rok!

APK - Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie, - Miejski Dom Kultury

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...