Miejski Dom Kultury

W augustowie

Wspominamy ferie w mieście – Nudołamacz spisał się na medal

10 lutego 2016r.

Drugi tydzień ferii, podobnie jak końcówka stycznia, zaowocował zajęciami dla małych i dużych, podczas których była okazja nie tylko fajnie spędzić czas, ale też nauczyć się czegoś nowego – równie fajnego.
Już 1 lutego, w poniedziałek rano dzieciaki chwyciły za pędzle i na zajęciach plastycznych starały się pokazać, czym jest sztuka. I to ta przez wielkie, bo dziecięce, „S.” A w samo południe, augustowskie kino „Iskra” wypełniło się po brzegi roześmianymi fanami klocków Lego. Dzieci, wraz z rodzicami, przyjęły zaproszenie Kinochłonka na film „Lego Przygoda”. Mogły w kinie nie tylko obejrzeć film, ale także wygrać, m.in. zestawy klocków.
Wtorek upłynął zaś dzieciakom na odkrywaniu arkanów muzycznego świata, pełnego ciekawych – czasem dziwnych, czasem śmiesznych, ale zawsze pięknie grających – instrumentów, podczas warsztatów pod hasłem „Aranżacje muzyczne na instrumentach”, które odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, by potem przenieść się na zajęcia plastyczne do MDK i tam spotkać się także w środę.
I tak wspólnie doczekaliśmy do czwartku, który przyniósł nam warsztaty plastyczne – gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki, na jakich dzieciaki spotkały się ponownie w Miejskiej Bibliotece Publicznej i tam rozgwieździły niebo nad Augustowem własnoręcznie wykonanymi gwiazdeczkami.
W piątek zaś Miejski Dom Kultury zamienił się w teatr, specjalnie po to, by dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny na podstawie baśni „O rybaku i złotej rybce”, którą muzycznie zinterpretowała Elżbieta Granacka. O scenografię zadbała pani Renata Rybsztat, a na scenie wystąpiły solistki działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury zespołu „A-QQ”. Spektakl, wyczytaliśmy to z wpatrzonych w aktorów dziecięcych twarzy, spodobał się licznie zgromadzonej widowni.
Tego samego dnia odbyły się także, drugie podczas tych ferii, zajęcia z szycia. W tym tygodniu dzieci spotkały się by pod okiem pani Izabeli Cembor, szyć szmaciane obrazki. Prawie w mgnieniu oka skrawki materiałów zmieniały się w portrety rodziców lub wizerunki ulubionych zwierzątek. Były też krajobrazy i inne bajkowe scenerie. Dzieciakom tak bardzo spodobało się szycie, że przygoda z igłą i nitką nie kończy się, wraz z feriami. Młodzi adepci szycia nadal będą spotykać się w Miejskim Domu Kultury i tworzyć szmaciane prace.
W sobotę najmłodsi czytelnicy (ale nie tylko oni) Miejskiej Bibliotek Publicznej bawili się na karnawałowym balu przebierańców. Już od południa do holu MBP zaczęli schodzić się bohaterowie bajek – księżniczki, wróżki, misie, supermeni, by wspólnie oddać się harcom i tanecznym swawolom oraz na swój dziecięcy sposób zakończyć karnawał.
Tego samego dnia w Miejskim Domu Kultury adepci aparatu fotograficznego spotkali się na drugich z cyklu zajęciach warsztatów fotoreporterów. Studio Pozytywnych Wiadomości, składające się z młodych fotoreporterów wyruszyło w miasto. Tym razem młodzież praktykowała przeprowadzanie wywiadów i pytała augustowian o ich zabawne „uśmiechnięte” doświadczenia. Młodzi nagrywali także wywiady, jakie przeprowadzali między sobą, ucząc się tym samym dziennikarskiego fachu.
Drugi tydzień nie tylko rozpoczął, ale i zakończył pokaz filmowy, na który zaprosił dzieci i ich rodziców DKF Kinochłonek. W niedzielę kino Iskra stało mekką dla miłośników zagadek kryminalnych. Najmłodsi, nie tylko obejrzeli film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, ale także spotkali się z Sherlockiem Holmesem, rozwiązywali zagadki i wygrywali nagrody.
Nudołamacz, wraz całymi Augustowskimi Placówkami Kultury i Kinochłonkiem, dziękuje wszystkim dzieciom za udział w atrakcjach, które dla nich przygotował. Mamy nadzieję, że najmłodsi, podobnie jak my, mile wspominają te dwa tygodnie pełne zajęć plastycznych, warsztatów szycia i fotografii, spektakli, pokazów filmowych i bali karnawałowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się również w ferie w przyszłym roku.
My nie możemy się już doczekać, ale póki co pakujcie plecaki, zarzucajcie je na ramię i biegnijcie do szkoły po piątki i szóstki. Oby do wakacji! :-)

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...