Miejski Dom Kultury

W augustowie

Wybudzamy kulturę! - Inauguracja projektu „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć”*

27 lipca 2023r.

Na początku niepewne uśmiechy i spojrzenia ukradkiem, a potem radosny śmiech i gwar wypełniły w środę (26.07.2023) Małą Galerię Miejskiego Domu Kultury. Za sprawą projektu „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć”, realizowanego przez Izabelę Cembor i Alicję Bajkowską z APK na pierwszym z cyklu warsztatów spotkały się dwa pokolenia – młodzież i seniorzy, by wspólnie poddać się wakacyjnej przygodzie ze sztuką, fotografią i… haftem!

Zadanie rozpoczęło się od zajęć integracyjnych poprowadzonych przez Pawła Leszkowicza, psychologa, instruktora teatralnego, założyciela i reżysera działającego przy APK Teatru Pneumatycznego. Młodzież i seniorzy mieli okazję zapoznać się, zintegrować i przygotować się na dalszą współpracę w ramach zadania – wszystko w przyjemnej, radosnej atmosferze, z ukierunkowaniem na otwieranie się w mówieniu o sobie, własnych emocjach i odczuciach.

Całe zadanie, w którym bierze udział 12 młodych ludzi w wieku od 13 do 24 lat oraz 12 seniorek, ma otworzyć – i młodszych, i starszych – na dialog i uzmysłowić, że uczucia nie mają wieku i każdy niezależnie od wieku może o nich mówić, choć zapewne innymi słowami. Ponadto, mamy nadzieję na zaspokojenie u młodych ludzi potrzeby wyrażania oraz uświadomienie, że mówienie o emocjach jest potrzebne. Nie bez znaczenia będzie również otwarcie młodzieży na działania międzypokoleniowe i integracja międzypokoleniowa.

A co nas jeszcze czeka? Warsztaty haftu, wspólne projektowanie i wyszywanie koszulek, sesja zdjęciowa, a na koniec powarsztatowa wystawa z wernisażem – ale o wszystkim szczegółowo będziemy informować podczas trwania projektu.

Kolejne spotkanie już w czwartek 3 sierpnia – do zobaczenia!

* Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Bardzo Młoda Kultura 2023-2025.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 05 marca

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny: „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki” rozstrzygnięty!

więcej

Opublikowano 13 lutego

Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki”

więcej

Opublikowano 05 grudnia

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…

Wernisaż wystawy powarsztatowej

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...