Wirtualna Mała Galeria

Przesyłaj do nas swoje prace na adres: rreennaattaa@o2.pl

PLENER DWORZEC 22 SIERPNIA 2020

Tak, tak, to był ostatni plener z serii PLENERY. Wcześniejsze spotkania DWOREK i NETTA zachęciły uczestniczki by właśnie ponownie się spotkać, malować, poznawać ciekawostki i historię miejsc, w których byłyśmy. Organizatorami PLENERÓW byli: Augustowskie Placówki Kultury - MDK, Stowarzyszenie W Sercu Puszczy, wsparcie Muzeum Ziemi Augustowskiej w osobach Iwona i Łukasz oraz podziękowania składamy właścicielom ośrodka "STACJA WYPOCZYNKOWA", którzy użyczyli nam "kącik" by móc napitki i jadło skonsumować. Na razie nasza galeria wirtualna ale planujemy już wkrótce wernisaż podsumowujący nasze spotkania plenerowe i już teraz zapraszamy na jego otwarcie.

Malowanie na śniadanie

Owoce, warzywa , ołówki, farby a na koniec kanapka z nutellą i popcornem...? tak to wszystko wydarzyło się na zajęciach w Miejskim Domu Kultury 22 lipca 2020. Spotkanie pod nazwą Malowanie na śniadanie zaliczamy do udanych i bardzo smakowitych. Powstały piękne dzieła, które zapewne zdobią kuchenne ściany ale także szalone, kolorowe kanapki, które dzieci przyrządziły same i ze smakiem zjadły jako drugie śniadanie.

Plener Netta

Drugi plener malarski za nami. Tym razem spotkałyśmy się na Błoniach nad rzeką Nettą, która była nasza inspiracją. Ale nie tylko ponieważ tematem głównym były legendy augustowskie, które na początku opowiedziała Nam Iwona Lewoc, która na co dzień pracuje w Muzeum Ziemi Augustowskiej. Po wysłuchaniu każda z Pań zabrała się do tworzenia swoich dzieł, przy pięknej pogodzie w miłych okolicznościach przyrody. Plenery były zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem W Sercu Puszczy, które zadbało o mały poczęstunek, kawę i ciasto kokosowe dla każdej Pani w zaprzyjaźnionej Perle. Dziękujemy za wspólne spędzenie czasu podczas pleneru, za wspólną kawę, pogaduchy i twórcze działanie. Widzimy się w 22 sierpnia przy dworcu PKP na Lipowcu.

Plener Dworek

Pierwszy plener malarski pod nazwą 'Plener Dworek' za nami. Spotkaliśmy się przy Muzeum Historii Kanału Augustowskiego, zwanym często Dworkiem. Na wstępie poznaliśmy twórczość Ireny Krzywińskiej, augustowskiej malarki, która często uwieczniała na swoich obrazach Kanał Augustowski i okolice. Zwiedziliśmy Muzeum, o którym opowiadał nam historyk Łukasz Faszcza.. Zainspirowane opowieścią, naturą oraz okolicą Dworku stworzyłyśmy swoje dzieła :-) każda z Pań wybrała ulubione miejsce, które chciałaby pokazać na swoim obrazie. Prace przerwał niespodziewany deszcz ale dzielne Panie nie poddały się i obrazy ukończyły już w dworku dzięki uprzejmości Iwony Lewoc, która pomogła nam ratować farby przed deszczem :-) Plener z przygodami ale z nami nigdy nie możecie się nudzić dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie Plener Netta, już 18 lipca, na błoniach.

Lato jak malowane

Lato zaglądnęło do nas w pierwszą artystyczną środę 8 lipca. Zaszalało i rzuciło tu i ówdzie promykiem, rozpostarło tęczę, całe niebo obłoków płynących pognało w nieznane, okręty, statki, łódki popłynęły ku przygodzie. Młodzi artyści tak wyobrazili lato. Malowali: Gabriela, Nikodem, Magdalena, Kinga, Filip, Ola, Angelika, Amber, Annabel, Amelia, Adrianna, Maja, Zuzia, Antek, Amelia, Franek, Dawid, Natalia. Tym samym zapraszamy na następną środę 22 lipca na "Malowanie na śniadanie". Będzie smakowicie.

Kopie obrazów Jacka Malczewskiego

"Nasze łąki, leśne drogi,ścieżki ..."

Stworzyliśmy wspólnie, malując każdy w swoim otoczeniu, nową galerię obrazów internetowych. Inspiracją było malarstwo Jana Stanisławskiego. Harmonia barw, powtarzalność roślin, łąka kłaniająca się pod wpływem wiatru to tylko nieliczne motywy, które nas otaczają a tak zostały przedstawione oczami malarzy. Wśród prac znajdują się też wykonane przez podopiecznych z Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. Wernisaż uważamy za otwarty. Brawo artyści!

"Pejzaż" i "Obrazy zaokienne"

"Z kim zostałeś w domu?" - konkurs plastyczny

"Najzabawniejsza maska odstraszająca wirusa" - konkurs plastyczny

Picasso była kobietą

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Picasso była kobietą". Wystawa składa się z prac, które powstały w Miejskim Domu Kultury 7 marca podczas warsztatów o tym samym tytule. Picasso, jego życie i twórczość była inspiracją dla naszych uczestniczek. Każdy obraz, który powstał jest piękny, inny i niepowtarzalny. Dzięki takim spotkaniom uwrażliwiamy się na sztukę, wydobywamy z siebie emocje, czujemy się artystami i wspaniale spędzamy czas razem.

"Kto mieszka u Ciebie pod podłogą" - konkurs plastyczny

Mini konkurs plastyczny na ilustracje do wierszy

Ty i Twoja rodzina w filmie fantasy lub filmie fantastycznym

Portret Królewskiej Pary - Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny

"Moje miasto a w nim..."

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 17 września

Rozpoczynamy warsztaty tkackie oraz zajęcia z rysunku i malarstwa

Zapraszamy na serię zajęć z tkactwa oraz rysunku i malarstwa.

więcej

Opublikowano 16 września

KOMUNIKAT O ODWOŁANIU WYDARZENIA

Program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w dniu 2.10.2020 - odwołany.

więcej

Opublikowano 02 września

Augustowska Orkiestra Dęta pożegnała wakacje

W sobotę 29 sierpnia działająca przy Augustowskich Placówkach Kultury – pod batutą Jana Mlejneka – Augustowska Orkiestra Dęta ponownie tego lata koncertowała w parku przy Rynku Zygmunta Augusta.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...