Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia

Camerata Augustoviana - Karol Wasilewski i Sebastian Kuczyński

02 sierpnia 2020r. 19:00

KAROL WASILEWSKI - BARYTON

Augustowianin urodzony w 1995 roku. Edukację muzyczną rozpoczął od nauki gry na akordeonie pod opieką mgr Tadeusza Giedrojcia. Karol Wasilewski jest obecnie studentem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, w klasie organów dr Grzegorza Żaka. W roku 2017 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, Specjalność Wokalistyka, w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Stale poszerza swą wiedzę i umiejętności, pracuje nad techniką i interpretacją wokalną. W przyszłym roku zwieńczy ten etap nauki recitalem dyplomowym. Posiada także niezwykle rzadką umiejętność łączenia dwóch technik wokalnych – pracuje również nad rozwojem techniki kontratenorowej.

Jako solista prezentował się podczas koncertów w wielu miastach Polski, takich jak Białystok, Suwałki, Łomża oraz Warszawa.

SEBASTIAN KUCZYŃSKI - ORGANY

Urodzony w 1997 r. w Suwałkach. Kształcenie muzyczne rozpoczął w roku 2010., w suwalskiej PSM I i II stopnia w klasie organów mgr Ewy Wołczek. W roku 2016. rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku instrumentalistyka, w klasie organów prof. Jarosława Wróblewskiego oraz wykł. Wojciecha Bednarskiego, które zwieńczył egzaminami dyplomowymi w 2019 r. otrzymując tytuł licencjata. Obecnie kontynuuje edukację na s tudiach magisterskich macierzystej uczelni na kierunkach: instrumentalistyka klasa organów prof. Jarosława Wróblewskiego i as. Wojciecha Bednarskiego, oraz muzyka kościelna klasa organów prof. Piotra Wilczyńskiego. W roku akademickim 2018/2019, w ramac h programu Erasmus+, studiował grę na organach w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie prof. Wolfganga Zerera. W następnym roku ukończył także podyplomowe studia ,,Menedżer muzyki”, prowadzone na UMFC.

Swoją wiedzę i umiejętności st ale poszerza biorąc udział w licznych wykładach, seminariach i kursach mistrzowskich dotyczących interpretacji oraz improwizacji organowej, prowadzonych przez wybitnych instrumentalistów i pedagogów światowej sławy.

Założyciel, koordynator i kierownik artystyczny Cyklu recitali ,,Pro Arte et Studio”, organizowanych przez Parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Od 2016 r. pracuje na stanowisku organisty Sanktuarium Narodowego, Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 17 września

Rozpoczynamy warsztaty tkackie oraz zajęcia z rysunku i malarstwa

Zapraszamy na serię zajęć z tkactwa oraz rysunku i malarstwa.

więcej

Opublikowano 16 września

KOMUNIKAT O ODWOŁANIU WYDARZENIA

Program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w dniu 2.10.2020 - odwołany.

więcej

Opublikowano 02 września

Augustowska Orkiestra Dęta pożegnała wakacje

W sobotę 29 sierpnia działająca przy Augustowskich Placówkach Kultury – pod batutą Jana Mlejneka – Augustowska Orkiestra Dęta ponownie tego lata koncertowała w parku przy Rynku Zygmunta Augusta.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...