Miejski Dom Kultury

W augustowie

19:00

Zdjęcie wydarzenia

Szymborska. Zachwyt i Rozpacz - koncert

16 września 2023r. 19:00

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na koncert przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej. W sobotę 16 września 2023 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) wystąpi OS.SO (Zuzanna Krajewska), która zaprezentuje program „Zachwyt i rozpacz”.

Kompozycje do wierszy noblistki zostały przygotowane przez producentkę muzyczną, znaną z artpopowych, nastrojowych utworów – OS.SO, która tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Jako literaturoznawczyni i kompozytorka chciałam w przystępnej formie przybliżyć słuchaczom mniej znaną twórczość noblistki, podkreślić aktualność jej poezji. Utwory prezentowane na koncercie zostały zaaranżowane m.in. na fortepian preparowany, wiolonczelę, perkusjonalia oraz tradycyjne instrumenty indonezyjskie – gamelan”.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii…

Zanurzcie się z nami w muzyce i poezji – serdecznie zapraszamy

APK

---

Cena biletu: 40 zł

Sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 15 września

„Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…”

Augustowskie Placówki Kultury we wrześniu 2023 roku rozpoczynają realizację projektu, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

więcej

Opublikowano 27 lipca

Wybudzamy kulturę! - Inauguracja projektu „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć”*

więcej

Opublikowano 28 marca

XXVI Pływanie na Byle Czym "Co Ma Pływać Nie Utonie" z Polskim Radiem Białystok w Augustowie

W niedzielę 30 lipca wystartuje XXVI już edycja Mistrzostw Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok, czyli widowiskowy wyścig, którego uczestnicy będą rywalizować w pomysłowości, wodując swoje pływadła – im mniej konwencjonalnie, tym lepiej – oby tylko dopłynęły do mety!

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...