Miejski Dom Kultury

W augustowie

18:00

Zdjęcie wydarzenia

Zubek & Pentz Piazzolla Duo

25 lutego 2023r. 18:00

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają w sobotę 25 lutego 2023r. o godz. 18:00 do sali widowiskowej miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) na koncert projektu Zubek & Pentz Piazzolla Duo.

W setną rocznicę urodzin Astora Piazzolli, wokalista Piotr Zubek i gitarzysta Janek Pentz odkryją przed nami na nowo zapomniane pieśni argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu, pioniera nuevo tango. Ich nowatorskie, współczesne aranżacje łączą w sobie finezję jazzowej improwizacji wokalnej z unikalnym brzmieniem akustycznej gitary.

Na scenie usłyszymy jeden z najciekawszych obecnie głosów polskiej wokalistyki – Piotra Zubka w połączeniu z finezyjnym brzmieniem gitary akustycznej w stylu fingerstyle, na której zagra Janek Pentz.

Zapraszamy serdecznie na ten przesiąknięty argentyńskim tangiem wieczór!

Cena biletu: 25 zł

Sprzedaż i rezerwacje – Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

---

Piotr Zubek – wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor, radiowiec. Zdobywca ponad 300 nagród na festiwalach w całej Polsce. Współtwórca m. in. koncertu „Życia mała garść” (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu), płyty charytatywnej „Czarodzieje Uśmiechu” (sprzedane w ponad 250 tys. egzemplarzy!), płyty i koncertu „Nasza Niepodległa”. Artysta wielu scen polskich i zagranicznych. Współpracował z artystami takimi jak: Andrzej Krzywy, Natalia Kukulska, Jacek Cygan, Marek Piekarczyk, Kayah, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Majka Jeżowska, Mietek Szcześniak, Sławek Uniatowski, PECTUS, Lombard, Kasia Wilk, Adam Sztaba, Czesław Mozil, Zbigniew Wodecki.

Janek Pentz – gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną fingerstyle, mający za sobą koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, BAiKA (Banach&Kafi), pARTyzant, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd, Stefano Barone. Wyróżniony przez Magazyn TopGuitar w zestawieniu “22 Wspaniałych”.

Koncertował z powodzeniem w Polsce, Austrii, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych.

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 05 marca

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny: „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki” rozstrzygnięty!

więcej

Opublikowano 13 lutego

Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki”

więcej

Opublikowano 05 grudnia

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…

Wernisaż wystawy powarsztatowej

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...