Koła i zespoły

Zespoły i sekcje działające przy Miejskim Domu Kultury - Archiwum

Zespół A- QQ
Instruktor Elżbieta Granacka

A- QQ to zespół, który powstał pod koniec września 2008 r. przy Augustowskich Placówkach Kultury. Muzyka, którą gra A- QQ to głównie utwory z kręgu piosenki żeglarskiej, turystycznej, a także Krainy Łagodności, poezji śpiewanej. Zespół jest zaangażowany w życie kulturalne miasta. Często uświetnia swoją muzyką ważne święta i uroczystości miejskie, sporo koncertuje. W roku 2010 zespół uczestniczył w realizacji projektu edukacyjnego „Chopin niekonwencjonalnie”. Przygotował audycje muzyczne dla uczniów augustowskich szkół, które spotkały się z pozytywną reakcją odbiorców. Niezmienną częścią zespołu są trzy przecudnej urody młode wiekiem lecz dojrzałe wokalnie wokalistki, którym akompaniuje zespół od początku swego istnienia w niezmienionym składzie. Instrumentarium grupy to gitara elektroakustyczna, gitara basowa, perkusja i akordeon. Działalność zespołu łączy przyjemne z pożytecznym - na próbach panuje przyjazna atmosfera, w której każdy może się rozwijać. Skutkami owej działalności są liczne nagrody, dzięki którym rosną nam skrzydła i mamy motywację do dalszej pracy.

Ma na swoim koncie wiele ogólnopolskich osiągnięć. Najważniejsze z nich to:
• Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „RAFA” w Radomiu (2008)
• Grand Prix Regionalnego Konkursu Piosenki Turystycznej „Gramy i śpiewamy naturalnie” w Goniądzu (2009)
• I miejsce Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Wiatraczek” w Świnoujściu. (2009)
• Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Wiatraczek” w Świnoujściu.(2010)
• Główna nagroda najstarszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mikołajki Szanty” oraz nagroda specjalna za premierową piosenkę autorską (2010)
• Złota Podkowa Regionalnych Spotkań z Poezją Śpiewaną „Kuźnia” w Kuźnicy Białostockiej.( 2010)
• Główna nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Ukleja” w Giżycku (2011)
• I miejsce i Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść”
• I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „50 MIL” w Poznaniu (2013)
• II miejsce (zespołowo) i I i II miejsce indywidualnie (wokalistki) na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „ Sing Sang Sung” ( 2013)
• II miejsce oraz wyróżnienie na Festiwalu Działań Nieobojętnych „Spoza Chmur Wieruszowa” (2014)
Proponujemy koncerty na które można zaprosić zespół :
• „Morskie opowieści”- popularne oraz autorskie piosenki żeglarskie
• „Ballady wiatru, słońca i wody”- ballady, żeglarskie, piosenki turystyczne
• „Moc dźwięków, magia słów” – piosenki z kręgu Krainy Łagodności oraz poezji śpiewanej
• „Z piratami w świat”- piosenki dla dzieci o tematyce żeglarskiej
• „W mroku jest tyle światła” widowisko słowno -muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II

Augustowska Fabryka Dźwięków
Instruktor Elżbieta Granacka

Oferta Augustowskich Placówek Kultury nie byłaby pełna, gdyby nie Augustowska Fabryka Dźwięków. Fabrykę tworzą instrumentaliści w tym: gitary, akordeon, perkusja, piano. Młodzi muzycy „produkują” dźwięki akompaniując zespołowi A-QQ, Teatrowi Piosenki i innym zespołom wokalnym, wspólnie wykonują repertuar szantowy, poezję śpiewaną, piosenkę turystyczną. Biorą udział w koncertach i uroczystościach dla społeczności naszego miasta. Razem z zespołami wokalnymi wyruszają na konkursy i przeglądy przywożąc najwyższe trofea. Sukcesy i nagrody zespołu A-QQ są w dużej mierze również sukcesami Augustowskiej Fabryki Dźwięków.

Zespół O’yey
Instruktor Elżbietą Granacka

Zespół powstał na bazie młodych wykonawców, uczęszczających na różne zajęcia muzyczne w Miejskim Domu Kultury. Wokalistom w wieku 9-12 lat akompaniują starsi koledzy z gimnazjum i szkoły średniej. Zespół , choć istnieje od niedawna ( wrzesień 2013 r.) ma na swoim koncie pewne sukcesy. W listopadzie 2014 r. zdobył I miejsce na Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej im. Józefa Kiernesa, a wokalista Błażej Czarniecki wraz z akompaniującymi mu koleżankami i kolegami (Idą Granacką, Wojtkiem Czarnieckim, Bartkiem Narukiem i Mikołajem Litwińczukiem) zdobył w maju 2015 r. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Sing Sang Sung”.

Swoimi występami grupa uświetnia wiele uroczystości miejskich. W swoim repertuarze posiada głównie piosenki żeglarskie i turystyczne. Zespół ma ogromną szansę stać się godnymi następcą Augustowskiej Floty Śpiewającej A-QQ.

Zespół Mojito
Instruktor: Paweł Konkiel , Elzbieta Granacka

Zespół instrumentalny, który powstał w marcu 2015 r. Główny trzon grupy stanowią Aleksandra Ossowska ( pianino), Karolina Bućwińska ( gitara basowa), Mikołaj Jonik ( perkusja). Zespół w repertuarze posiada głównie utwory z gatunku bossa novy i swingu, ale w ich wykonaniu usłyszeć można także standardy muzyki rozrywkowej.

Zespół Agat
Instruktor Emil Kulbacki

Zespół powstał z inicjatywy Pań, które lubią śpiewać, a pasją swoją chcą zarażać innych. Działania przyniosły efekt…W chwili obecnej zespół Agat składa się z 9 kobiet, zapraszamy również mężczyzn. Męskie głosy mile widziane! Szefem i akompaniatorem zespołu jest Emil Kulbacki instruktor tańca oraz śpiewu i muzyki, jednym słowem człowiek orkiestra. Repertuar zespołu to pieśni okolicznościowe oraz utwory lat 60 i 70-tych. Zespół Agat można usłyszeć podczas uroczystości miejskich, a także na koncertach organizowanych w augustowskim sanatorium.

Zespół Złota Jesień
Instruktor Tadeusz Giedrojć

Najstarszy zespół działający przy Miejskim Domu Kultury. W roku 2016 Złota Jesień będzie obchodziła 40 -lecie swego istnienia. Przez lata zmieniali się prowadzący, dyrektorzy placówki, przychodzili i odchodzili uczestnicy zespołu. Mimo różnych sytuacji z którymi trzeba się było zmierzyć, dzięki determinacji i zapałowi do wspólnej pracy, zespół przetrwał i działa do dnia dzisiejszego. Obecnie w zespole śpiewa 21 osób. Dzięki zaangażowaniu Pana Tadeusza przy zespole powstała mini sekcja instrumentalna, wspomagająca chórzystów i uatrakcyjniająca występ. Zespołowi Złota Jesień w występach podczas wielu uroczystości religijnych, państwowych, festynach i festiwalach akompaniuje trąbka, skrzypce i akordeon. W bogatym repertuarze zespół posiada pieśni patriotyczne, narodowe, religijne, biesiadne, regionalne

Zespoły pod nazwą Złota Jesień i Agat działały do 2017 roku

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 05 marca

Wyniki konkursu

Konkurs plastyczny: „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki” rozstrzygnięty!

więcej

Opublikowano 13 lutego

Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie „Koguciki, kurki, kaczki, w kropki, w paski, w barwne szlaczki”

więcej

Opublikowano 05 grudnia

Wieczoryny – kiedyści przy arbacie…

Wernisaż wystawy powarsztatowej

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...