Koła i zespoły

Zespoły i sekcje działające przy Miejskim Domu Kultury - Archiwum

Zespół A- QQ
Instruktor Elżbieta Granacka

A- QQ to zespół, który powstał pod koniec września 2008 r. przy Augustowskich Placówkach Kultury. Muzyka, którą gra A- QQ to głównie utwory z kręgu piosenki żeglarskiej, turystycznej, a także Krainy Łagodności, poezji śpiewanej. Zespół jest zaangażowany w życie kulturalne miasta. Często uświetnia swoją muzyką ważne święta i uroczystości miejskie, sporo koncertuje. W roku 2010 zespół uczestniczył w realizacji projektu edukacyjnego „Chopin niekonwencjonalnie”. Przygotował audycje muzyczne dla uczniów augustowskich szkół, które spotkały się z pozytywną reakcją odbiorców. Niezmienną częścią zespołu są trzy przecudnej urody młode wiekiem lecz dojrzałe wokalnie wokalistki, którym akompaniuje zespół od początku swego istnienia w niezmienionym składzie. Instrumentarium grupy to gitara elektroakustyczna, gitara basowa, perkusja i akordeon. Działalność zespołu łączy przyjemne z pożytecznym - na próbach panuje przyjazna atmosfera, w której każdy może się rozwijać. Skutkami owej działalności są liczne nagrody, dzięki którym rosną nam skrzydła i mamy motywację do dalszej pracy.

Ma na swoim koncie wiele ogólnopolskich osiągnięć. Najważniejsze z nich to:
• Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „RAFA” w Radomiu (2008)
• Grand Prix Regionalnego Konkursu Piosenki Turystycznej „Gramy i śpiewamy naturalnie” w Goniądzu (2009)
• I miejsce Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Wiatraczek” w Świnoujściu. (2009)
• Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Wiatraczek” w Świnoujściu.(2010)
• Główna nagroda najstarszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mikołajki Szanty” oraz nagroda specjalna za premierową piosenkę autorską (2010)
• Złota Podkowa Regionalnych Spotkań z Poezją Śpiewaną „Kuźnia” w Kuźnicy Białostockiej.( 2010)
• Główna nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Ukleja” w Giżycku (2011)
• I miejsce i Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść”
• I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „50 MIL” w Poznaniu (2013)
• II miejsce (zespołowo) i I i II miejsce indywidualnie (wokalistki) na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „ Sing Sang Sung” ( 2013)
• II miejsce oraz wyróżnienie na Festiwalu Działań Nieobojętnych „Spoza Chmur Wieruszowa” (2014)
Proponujemy koncerty na które można zaprosić zespół :
• „Morskie opowieści”- popularne oraz autorskie piosenki żeglarskie
• „Ballady wiatru, słońca i wody”- ballady, żeglarskie, piosenki turystyczne
• „Moc dźwięków, magia słów” – piosenki z kręgu Krainy Łagodności oraz poezji śpiewanej
• „Z piratami w świat”- piosenki dla dzieci o tematyce żeglarskiej
• „W mroku jest tyle światła” widowisko słowno -muzyczne poświęcone św. Janowi Pawłowi II

Augustowska Fabryka Dźwięków
Instruktor Elżbieta Granacka

Oferta Augustowskich Placówek Kultury nie byłaby pełna, gdyby nie Augustowska Fabryka Dźwięków. Fabrykę tworzą instrumentaliści w tym: gitary, akordeon, perkusja, piano. Młodzi muzycy „produkują” dźwięki akompaniując zespołowi A-QQ, Teatrowi Piosenki i innym zespołom wokalnym, wspólnie wykonują repertuar szantowy, poezję śpiewaną, piosenkę turystyczną. Biorą udział w koncertach i uroczystościach dla społeczności naszego miasta. Razem z zespołami wokalnymi wyruszają na konkursy i przeglądy przywożąc najwyższe trofea. Sukcesy i nagrody zespołu A-QQ są w dużej mierze również sukcesami Augustowskiej Fabryki Dźwięków.

Zespół O’yey
Instruktor Elżbietą Granacka

Zespół powstał na bazie młodych wykonawców, uczęszczających na różne zajęcia muzyczne w Miejskim Domu Kultury. Wokalistom w wieku 9-12 lat akompaniują starsi koledzy z gimnazjum i szkoły średniej. Zespół , choć istnieje od niedawna ( wrzesień 2013 r.) ma na swoim koncie pewne sukcesy. W listopadzie 2014 r. zdobył I miejsce na Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej im. Józefa Kiernesa, a wokalista Błażej Czarniecki wraz z akompaniującymi mu koleżankami i kolegami (Idą Granacką, Wojtkiem Czarnieckim, Bartkiem Narukiem i Mikołajem Litwińczukiem) zdobył w maju 2015 r. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Sing Sang Sung”.

Swoimi występami grupa uświetnia wiele uroczystości miejskich. W swoim repertuarze posiada głównie piosenki żeglarskie i turystyczne. Zespół ma ogromną szansę stać się godnymi następcą Augustowskiej Floty Śpiewającej A-QQ.

Zespół Mojito
Instruktor: Paweł Konkiel , Elzbieta Granacka

Zespół instrumentalny, który powstał w marcu 2015 r. Główny trzon grupy stanowią Aleksandra Ossowska ( pianino), Karolina Bućwińska ( gitara basowa), Mikołaj Jonik ( perkusja). Zespół w repertuarze posiada głównie utwory z gatunku bossa novy i swingu, ale w ich wykonaniu usłyszeć można także standardy muzyki rozrywkowej.

Zespół Agat
Instruktor Emil Kulbacki

Zespół powstał z inicjatywy Pań, które lubią śpiewać, a pasją swoją chcą zarażać innych. Działania przyniosły efekt…W chwili obecnej zespół Agat składa się z 9 kobiet, zapraszamy również mężczyzn. Męskie głosy mile widziane! Szefem i akompaniatorem zespołu jest Emil Kulbacki instruktor tańca oraz śpiewu i muzyki, jednym słowem człowiek orkiestra. Repertuar zespołu to pieśni okolicznościowe oraz utwory lat 60 i 70-tych. Zespół Agat można usłyszeć podczas uroczystości miejskich, a także na koncertach organizowanych w augustowskim sanatorium.

Zespół Złota Jesień
Instruktor Tadeusz Giedrojć

Najstarszy zespół działający przy Miejskim Domu Kultury. W roku 2016 Złota Jesień będzie obchodziła 40 -lecie swego istnienia. Przez lata zmieniali się prowadzący, dyrektorzy placówki, przychodzili i odchodzili uczestnicy zespołu. Mimo różnych sytuacji z którymi trzeba się było zmierzyć, dzięki determinacji i zapałowi do wspólnej pracy, zespół przetrwał i działa do dnia dzisiejszego. Obecnie w zespole śpiewa 21 osób. Dzięki zaangażowaniu Pana Tadeusza przy zespole powstała mini sekcja instrumentalna, wspomagająca chórzystów i uatrakcyjniająca występ. Zespołowi Złota Jesień w występach podczas wielu uroczystości religijnych, państwowych, festynach i festiwalach akompaniuje trąbka, skrzypce i akordeon. W bogatym repertuarze zespół posiada pieśni patriotyczne, narodowe, religijne, biesiadne, regionalne

Zespoły pod nazwą Złota Jesień i Agat działały do 2017 roku

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 02 września

Oświadczenie organizatora

Planowaliśmy uraczyć Was koncertem jednego z najlepszych artystów polskiej sceny hip-hopowej w programie 10. Urodzin DKF-u KINOCHŁON. Niestety, nie udało się...

więcej

Opublikowano 05 sierpnia

Augustów jak malowany – malowany historią

Zapraszamy Dzieci z Augustowa i okolic w wieku od 7 lat do wzięcia udziału w fantastycznym projekcie. Nasze przedsięwzięcie to cykl bezpłatnych plenerów malarskich w miejscach już nieistniejących lub pełniących teraz inną funkcję niż kiedyś.

więcej

Opublikowano 25 maja

Dzikie Ballady Adama M.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...