Miejski Dom Kultury

W augustowie

20:00

Zdjęcie wydarzenia

Augustowski Blues Maraton – ABBA Forever!

24 lipca 2021r. 20:00

W Amfiteatrze wysłuchamy niecodziennego koncertu ABBA Forever, który zagrają Gałach & Friends – to będzie wielkie muzyczne wydarzenie!

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI dostępne od 12 lipca w Miejskim Domu Kultury, ul. Nowomiejska 41.

Trzeciego dnia Blues Maratonu na scenie augustowskiego amfiteatru odbędzie się koncert hitów z lat 70 tych pod nazwą ABBA FOREVER. Tak, to prawda - bluesrockowi muzycy zmierzą się z repertuarem ABBY i innych wielkich wykonawców lat 70-tych. Skąd wziął się pomysł na taki koncert?
Przygotowywane widowisko jest reakcją na żywiołowy doping publiczności podczas koncertu British Invasion w 2019. W trakcie tego koncertu wykonano oprócz klasycznych bluesów kilka utworów należących do kanonu muzyki hard rock. Odbiór publiczności pokazał, że istnieje zapotrzebowanie na stare przeboje, których dzisiaj nie grają stacje radiowe, ale są ciągle żywe w sercach fanów.
Wybór repertuaru na koncert ABBA FOREVER jest też podziękowaniem dla mieszkańców Augustowa licznie uczestniczących w koncertach Blues Maratonu. Festiwal został zaakceptowany i doceniony. Niech tak pozostanie. Wycieczka w stronę popu jest zamierzona. Mieszkańcy Augustowa i turyści muszą wiedzieć, że na festiwalu oprócz klasycznych bluesów można tez usłyszeć inne gatunki muzyczne. Nie każdy musi lubić bluesa, ale wszyscy zasługują na dobrą muzykę, którą nasz festiwal oferuje. Na koncercie wysłuchamy samych muzycznych perełek.
ABBA jest faktycznie wiecznie żywa. Olbrzymi sukces filmów „Mamma Mia” i „Mamma Mia Here we go Again” sprawił, że repertuar zespołu jest znany wszystkim grupom wiekowym. Piosenki z repertuaru ABBY to ponad połowa set listy koncertu. Dodatkowo na scenie usłyszymy kilka mega hitów takich jak „ Hotel California” kultowego zespołu the Eagles.
Liczymy na liczny udział mieszkańców i turystów, oczywiście z ograniczeniami wynikającymi z pandemii. Dodatkową atrakcją będzie niedzielny bluesowy rejs po augustowskich jeziorach. Podczas rejsu odbędzie się mały jam session z udziałem min. Jana Gałacha , Jacka Jagusia I Barta Sosnowskiego. Tym razem wypływamy w godzinach popołudniowych, a kończyć rejs będziemy przy zachodzącym słońcu.
Wiedząc jak ciężki był ostatni rok organizatorzy Blues Maratonu starali się aby w repertuarze festiwalu znalazło się miejsce na dobrą zabawę . Jeśli jesienią znowu znajdziemy się w przymusowej izolacji to chociaż będziemy mieli co wspominać.
Niech Blues będzie z Wami.
Sławomir Mitros

Ikona dymku

Aktualności

Opublikowano 16 czerwca

Aktualizacja regulaminu imprez

Regulamin obowiązuje od 15.06.2021 r. do odwołania.

więcej

Opublikowano 06 maja

„Poczet Królów Polskich” - podsumowanie konkursu plastycznego 4 maja 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z uroczystego podsumowania konkursu.

więcej

Opublikowano 22 marca

„Letnia Filharmonia AUKSO” nad Wigrami

Lato w Augustowie to nie tylko natura, turystyka czy sport. Corocznie na przełomie lipca i sierpnia mogliśmy uczestniczyć w festiwalu „Letnia Filharmonia AUKSO”.

więcej
Przejdź do archiwum aktualności
Ikona znacznika na mapie

Lokalizacja

Obiekty należące do APK rozlokowane są w centrum malowniczego Augustowa w województwie Podlaskim.
Dowiedz się więcej na temat działalności poszczególnych placówek:

Ikona domu kultury Dom kultury Ikona Biblioteki Miejskiej Biblioteka Ikona Muzeum Muzeum

Jak dojadę do...